Sport

Piłka ręczna: Kolejny, pewny sukces

Piłka ręczna: Kolejny, pewny sukces lidera z Wągrowca

Zdjęcie autora materiału

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zanotowali kolejne, 17. zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach. Tym razem siódemka trenera Jacka Okpisza pokonała AZS AWF Warszawa 43:35.
    Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek, ale następna odbędzie się dopiero za trzy tygodnie.
    Nielba jest już bardzo bliska historycznego awansu do ekstraklasy. Gorzej, że trzy pozostałe drużyny z Wielkopolski przegrały swoje spotkania i ich sytuacja w tabeli staje się coraz gorsza. Oby tylko nie stało się tak, że w następnym sezonie w I lidze nasz region będzie reprezentowała co najwyżej jedna ekipa (dziś są cztery).

Nielba w meczu z akademikami kwadrans przed końcem pierwszej połowy przegrywała 10:12. Jednak wtedy gracze z Wągrowca wzięli się w końcu do solidnej pracy i po 30 minutach wygrywali 21:16. Z kolei kwadrans przed ostatnią syreną Nielba prowadziła wyraźnie 35:23, jednak potem warszawianie zdołali nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

Z kolei Ostrovia, walcząca o utrzymanie, przegrała z wiceliderem tabeli Śląskiem Wrocław 22:37. Przez 20 minut podopieczni Rafała Stempniaka grali z wrocławianami jak równy z równym (na tablicy był remis 10:10). Jednak gdy szkoleniowiec musiał dać odetchnąć graczom pierwszej siódemki i na boisku pojawili się zmiennicy, goście od razu zaczęli zdobywać przewagę. Do przerwy Śląsk prowadził 19:13. W drugiej odsłonie ostrowianie zabrali się do odrabiania strat. I ku zaskoczeniu wszystkich w 43. minucie przegrywali już tylko 21:22. Niestety, ta pogoń kosztowała ich sporo siły. Przez kolejne 14 minut nie zdobyli żadnej bramki a stracili dziesięć i Śląsk prowadził 32:21, by wygrać 37:22.

Nic dobrego nie można powiedzieć o występie w Elblągu Grunwaldu Allegro Poznań. Techtrans obnażył wszystkie słabości wojskowych i wygrał wysoko 31:22. To była piąta, kolejna porażka Grunwaldu w tej rundzie.

W najgorszej sytuacji są gracze Wolsztyniaka, którzy tym razem ulegli na wyjeździe Warszawiance 26:29. Mimo porażki wolsztynianie ambitnie walczyli z faworyzowanym rywalem. Walka o pozostanie w I lidze będzie z pewnością emocjonująca do ostatniej kolejki.

Nielba Wągrowiec - AZS AWF Warszawa 43:35 (21:16)