Pasażerowie nie chcą droższych biletów MPK

  Pasażerowie nie chcą droższych biletów MPK

  Katarzyna Fertsch, Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wiele emocji wśród naszych czytelników wzbudziła informacja o planowanej podwyżce cen biletów komunikacji miejskiej. Okazuje się jednak, że nie zgadzają się na nią nie tylko pasażerowie, ale także poznańscy radni. A to od nich zależy, czy będziemy więcej płacić za podróż tramwajem i autobusem.
  Przypomnijmy, że propozycje zmian taryfy cenowej przygotował, na zlecenie zastępcy prezydenta miasta - Mirosława Kruszyńskiego, Zarząd Transportu Miejskiego.

  - Trochę umiaru. Nie przesadzajcie z podwyżkami. Bilety są dla ludzi, a nie ludzie dla biletów - pisze na naszym forum Agata.

  - Pan prezydent Kruszyński zarabia dużo, to go podwyżki nie przerażają. Słabo sobie radzi z mieszkaniami, a teraz jeszcze z MPK - dodaje Iza.

  Choć informacja o podwyżce cen biletów pojawiła się już jakiś czas temu, część radnych sprawia wrażenie, jakby po raz pierwszy słyszała o tym pomyśle. A przecież sam Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania potwierdził, że taka propozycja do niego trafiła.
  Wydaje się, że to już najwyższy czas, by przekonsultować ją z Radą Miasta. Być może magistrat czeka na udzielenie absolutorium prezydentowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu i dopiero po tym zamierza oficjalnie rozmawiać z radą o kolejnej podwyżce. Na razie, jak zapewniają radni, takiego tematu nie poruszano.

  - Potwierdzam, że nikt nie zwrócił się do nas w tej sprawie - mówi Norbert Napieraj, przewodniczący klubu radnych PiS. - Nie widzimy uzasadnienie dla tej podwyżki, szczególnie teraz. W dobie kryzysu miasto powinno szukać oszczędności, ale nie w kieszeniach mieszkańców.
  Tomasz Lewandowski, radny LiD podkreśla, że z nieufnością podchodzi do majstrowania przy taryfach: obniżania jednych i podwyższania drugich.

  - Jednak do tej pory żaden konkretny projekt dotyczący podwyżek cen biletów ani argumentacja takiej decyzji nie zostały nam przedstawione - zaznacza Lewandowski.

  Na ten sam fakt zwraca uwagę Wojciech Majchrzycki, radny Platformy, a zarazem przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów oraz Rozwoju Gospodarczego Rady Miasta.
  - Jestem gotów rozmawiać o każdym problemie, o ile jest on odpowiednio uzasadniony - deklaruje Majchrzycki.

  To właśnie radni PO znaleźli się w najmniej zręcznej sytuacji. Przy okazji dyskusji o podwyżkach stawek za wodę i ścieki, kiedy rada uznała, że została sprytnie wyprowadzona w pole, przewodniczący klubu radnych Platformy zapowiedział brak zgody na wyższe ceny biletów.
  Już wtedy bowiem pojawiały się głosy, że prezydent będzie chciał je przeforsować. Nie uda mu się to bez poparcia największego klubu w radzie. Wkrótce okaże się, czy PO nie rzuca słów na wiatr i nadal jest przeciwko tej podwyżce.

  - Bezczelność władz zostanie ukarana - ostrzega jeden z czytelników. - Radni! Jeżeli któryś z was będzie optował za kolejną podwyżką cen biletów, zostanie napiętnowany.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto maluje na ścianach

  posener (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Przeginasz Zibi. Kto maluje grafiiti na ścianach i niszczy przystanki? Za to odpowiadają chuligani

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To już za wiele

  Zibi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Podwyżki ze strony MPK są non stop! Ja jakoś nie widzę poprawy komunikacyjnej. Proszę zobaczyć jak wyglądają przystanki PST ! Przystanki PST są w fatalnym stanie. jakieś grafiki ? co to jest ?...rozwiń całość

  Podwyżki ze strony MPK są non stop! Ja jakoś nie widzę poprawy komunikacyjnej. Proszę zobaczyć jak wyglądają przystanki PST ! Przystanki PST są w fatalnym stanie. jakieś grafiki ? co to jest ? Czemu takie miasto jak Poznań nie może mieć porządnie otynkowane i wymalowane przystanki PST. Winne jest temu MPK, a przede wszystkim włodarze miasta Poznań.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pasażerowie nie chcą droższych biletów MPK

  Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Pani Karolino może radny Majchrzycki odpowie to Pani?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pasażerowie nie chcą droższych biletów MPK

  Karolina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Jeśli dobrze pamiętam to w zeszłym roku MPK zafundowało nam podwyżki! Czy tak już będzie każdego roku? Ze znanych mi informacji wynika, że dla taksówkarzy w Poznaniu Rada Miasta uchwaliła ceny za...rozwiń całość

  Jeśli dobrze pamiętam to w zeszłym roku MPK zafundowało nam podwyżki! Czy tak już będzie każdego roku? Ze znanych mi informacji wynika, że dla taksówkarzy w Poznaniu Rada Miasta uchwaliła ceny za przejazd taksówką w 2001 r. O DZIWO CENY TE OBOWIAZUJĄ DO DNIA DZISIEJSZEGO! Czegoś tu nie rozumiem jak taksówkarze to robią, że potrafią jeździć za cenę nizszą od tej co ustaliła Rada Miasta z 2001roku, aq MPK serwuje nam tak często podwyżki?! Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo