200 mln zł na budowę nowej fabryki

  200 mln zł na budowę nowej fabryki

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Firma Europoles zamierza zainwestować 200 mln zł w budowę nowej fabryki w Starym Mieście koło Konina. Wartość całej inwestycji przekroczy pół miliarda złotych w ciągu najbliższych pięciu lat. W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie ponad 120 osób.
  Europoles buduje nową fabrykę w Starym Mieście koło Konina. O lokalizacji budowy zadecydowały przede wszystkim rozwijający się rynek, wykwalifikowana oraz doświadczona kadra jak również - co przyznają władze spółki - kreatywni projektanci konstruktorzy, co ma wpływ na obniżenie kosztów realizowanych projektów oraz zastosowanych rozwiązań.

  Na obiekt składa się hala produkcyjna o powierzchni około 13,5 tys.
  m kw. oraz cześć biurowa około 2 tys. m kw. Połączone będą one wspólnym korytarzem. W projekcie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania użytkowe. W części hali fabrycznej przewidziano świetlicę dla personelu o wysokim standardzie wraz z aneksem kuchennym i strefami do wypoczynku.

  Fabryka Europoles otoczona będzie zielenią, a tuż przy niej znajdzie się nawet sztuczne jezioro, które ma cieszyć oczy pracowników i klientów. Budowa ma być ukończona w drugiej połowie tego roku. Prowadzi ją Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel z Suchego Lasu pod Poznaniem. Produkty z Polski mają trafić na rynek rosyjski i Europy Wschodniej.

  Europoles szacuje wartość inwestycji na 200 mln zł oraz przekroczenie kwoty pół miliarda zainwestowanego w ciągu 5 najbliższych lat w regionie. W fabryce zatrudnienie znajdzie ponad 120 osób, które będą pracowały przy produkcji słupów, masztów oraz wież, wykorzystując najnowocześniejszą w świecie technologię spawania laserowego. Europoles to światowy lider w produkcji słupów, masztów oraz wież dla przemysłu energetycznego, telekomunikacyjnego i branży infrastrukturalnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W pierwszym zdaniu....

  Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  ...powinno być napisane czym firma zajmuje się a nie w ostatnim, jak już nie chce się czytać!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo