Menu Region

Wielkopolska. Przejazd w Drużynie remontują nocą. Sprawdź...

Wielkopolska. Przejazd w Drużynie remontują nocą. Sprawdź jak wytyczono objazd [MAPA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Robert Domżał

Prześlij Drukuj
Wielkopolska. Przejazd w Drużynie remontują nocą. Sprawdź jak wytyczono objazd  [MAPA] Wielkopolska. Przejazd w Drużynie remontują nocą. Sprawdź jak wytyczono objazd  [MAPA]

W nocy z wtorku na środę zamknięty będzie przejazd kolejowy w Drużynie koło Mosiny.

W nocy z wtorku na środę zamknięty będzie przejazd kolejowy w Drużynie koło Mosiny.
Powodem jest remont na linii kolejowej między Mosiną a Czempiniem. Przejazd będzie nieczynny od godz.22:00 do godz. 6:00.
Objazd dla pojazdów o dopuszczalnej masy całkowitej powyżej 10 ton poprowadzony został z Mosiny przez Stare Dymaczewo, Będlewo do drogi nr 5 i dalej przez Głuchowo do Czempinia.

Kierowcy samochodów o dmc do 10 ton mogą z Pecnej skierować się na Dymaczewo Stare i dalej jechać do drogi nr 5 oraz do Głuchowa skąd dojadą do Pecnej.


Remont trwa również na trasie między Rokietnicą a Pęckowem, czyli na trasie Poznań Szczecin. Roboty powinny zakończyć się do 2 grudnia tego roku. Podzielone są jednak na trzy etapy. Do 6 października remontowany będzie tor nr 1 pomiędzy Rokietnicą a Szamotułami. Od 7 do 27 października remontowany będzie tor nr 1 pomiędzy Szamotułami a Pęckowem, a od 28 października do 2 grudnia 2013 r. tor nr 2 od Rokietnicy do Szamotuł.

- Efektem tych prac będzie podwyższenie prędkości pociągów z dotychczasowych 90 km/h do 120 km/h. Po wykonaniu wszystkich prac, o około 5 minut skróci się czas przejazdu pociągów z Poznania do Szamotuł. Poprawi także bezpieczeństwo ruchu kolejowego,

Prace będą polegały między innymi na wymianie podkładów, uzupełnieniu oraz wymianie tłucznia, a także poprawie geometrii toru. Na przejazdach kolejowo-drogowych, na remontowanych odcinkach torów pomiędzy Rokietnicą a Pęckowem, wymieniona zostanie nawierzchnia. - mówi Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES WYDAWCA@GLOS.COM!


Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się