Przez półmaraton poznaniaków czekają problemy komunikacyjne...

  Przez półmaraton poznaniaków czekają problemy komunikacyjne na Ratajach

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W niedzielę na ulicach Poznania będzie można zobaczyć około 1,5 tysiąca biegaczy, którzy wezmą udział 2. Półmaratonie Poznańskim. Mieszkańcy wschodniej części miasta muszą się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu, będą też zmiany w komunikacji miejskiej.
  Uczestnicy imprezy pobiegną dobrze znaną poznaniakom trasą maratonu (patrz infografika), z tą różnicą, że wykonają tylko jedno okrążenie. Start zaplanowano o godz. 10 na ulicy Baraniaka (na wysokości Park Hotelu) i ta ulica już od godz. 6 będzie zamknięta dla ruchu. Przejechać samochodem w poprzek trasy będzie można tylko wytyczonymi tzw. śluzami. Limit czasu dla biegaczy wynosi 3 godziny, więc około 13 ruch na trasie będzie sukcesywnie przywracany.

  W godz. od 6 do 14 na ulicach: Mostowej, Kazimierza Wielkiego, Garbarach, Wszystkich Świętych, Zielonej, Podgórnej, Wrocławskiej i Woźnej obowiązywać będzie zakaz parkowania. Już są ustawione znaki, w których miejscach pojazdy nie powinny parkować.

  - Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na zmienioną organizację ruchu. Jeżeli ktoś nie musi, to w rejonie półmaratonu lepiej niech powstrzyma się od jazdy samochodem - mówi Józef Klimczewski, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.
  Sporo zmian wprowadzi MPK. Tramwaje linii numer 5, 13 i 16 pojadą objazdem przez most Królowej Jadwigi i Strzelecką. Trzeba się liczyć z czasowymi wstrzymaniami ruchu tramwajów (w miejscach przecinania się torowiska z trasą półmaratonu).

  Lepiej nie wybierać się autem na Maltę i osiedla Górnego Tarasu Rataj

  Czasowo zmienione zostaną też trasy aż 15 linii autobusowych. W związku z zamknięciem ul. Baraniaka, do godz. 10 inaczej będą jeździć autobusy nr 57 i 84.

  "57" kursować będzie (w obu kierunkach) objazdem przez rondo Rataje oraz ulice Krzywoustego i Chartowo, natomiast "84" z Dworca Rataje dojeżdżać będzie tylko do skrzyżowania Chartowo - Baraniaka - Dymka (bez dojazdu do Dworca Śródka). Znacznie większa rewolucja nastąpi od godz. 9, kiedy MPK zmieni trasy 14 linii.

  Wyłączony z ruchu zostanie Dworzec Śródka i dlatego , autobusy linii nr: 63, 67 i 83 oraz gminy Suchy Las skierowane zostaną na Dworzec Garbary.

  Z kolei autobusy linii numer 70, 73 i 85 oraz komunikacji gmin: Czerwonak, Swarzędz i Murowana Goślina dojeżdżać będą do ronda Śródka od strony ulicy Świętego Michała i Warszawskiej (przystanek końcowy dla wysiadających z pojazdów MPK zlokalizowany zostanie na ulicy Warszawskiej, przed rondem Śródka).

  Autobusy linii: nr 52, 55, 66, 74, 76, 84 oraz A pojadą trasami objazdowymi (szczegółowe zmiany zainteresowani znajdą na przystankach tychże linii lub stronie: www.mpk.poznan.pl.).
  Ponadto podczas półmaratonu zawieszone zostanie kursowanie linii numer 57. MPK uruchomi dodatkową linię D. Autobus będzie kursował na trasie z Kobylepola/Piwna na Dworzec Rataje.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo