Wolsztyn: Dyscyplinarki za

  Wolsztyn: Dyscyplinarki za poszukiwania mordercy, Jana Sz.

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wobec siedmiu policjantów, także z kierownictwa komendy powiatowej w Wolsztynie, zostaną wszczęte postępowania dyscyplinarne. Chodzi o nieprawidłowości, do których doszło podczas poszukiwań Jana Sz.
  Mężczyzna został skazany za zgwałcenie żony. Sąd wypuścił go jednak na wolność. Po zaskarżeniu tej decyzji, sąd drugiej instancji uznał, że należy jednak zamknąć go w areszcie. Ponieważ mężczyzna ukrywał się, zarządzono poszukiwania. Policji nie udało się złapać Sz. Mężczyzna wpadł dopiero po dokonaniu w Machcinie koło Kościana podwójnego mordu (zabił szwagierkę, która zeznawała na jego niekorzyść oraz jej przyjaciela). Do zbrodni doszło 1 lutego.

  Jan Sz. został ujęty 8 lutego, po tym, jak postrzelił się w głowę na widok zbliżającej się obławy.
  Jak to możliwe, że Sz. pozostawał dla policji nieuchwytny, chociaż sąsiedzi widywali go niemal codziennie? To właśnie sprawdzali funkcjonariusze Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zakończyli już to postępowanie.

  - Po analizie dokumentów oraz zgromadzonych informacji oficerowie stwierdzili uchybienia i nieprawidłowości w poszukiwaniach Jana Sz. - mówi Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu. - Wskazali na nieprawidłowy obieg dokumentów, brak nadzoru ze strony przełożonych nad funkcjonariuszami odpowiedzialnymi za realizację poszukiwań oraz przedmiotowe i schematyczne potraktowanie sprawy - Borowiak tłumaczy, że nie może podać więcej szczegółów, gdyż dokumenty dotyczące poszukiwań są niejawne.

  Po zapoznaniu się z wynikami pracy policjantów z Wydziału Kontroli, komendant wojewódzki Wojciech Olbryś polecił wszcząć postępowania dyscyplinarne. Wiadomo, że kara grozi siedmiu funkcjonariuszom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo