Koszykówka: MUKS pewnie wygrał w Jeleniej Górze

Mariusz Kaźmierczak
W. Wylegalski
Wczoraj w kolejnym meczu fazy play-out o utrzymanie w Polskiej Lidze Koszykówki Kobiet MUKS zmierzył się w Jeleniej Górze z Finepharmem AZS KK.

Od pierwszych minut zaznaczyła się przewaga miejscowych, które zdobyły pięć pierwszych punktów, a potem zdecydowanie powiększały przewagę (15:9, 23:13). Poznanianki przebudziły się nieco dopiero w końcówce kwarty. Dwoma celnymi rzutami popisała się Malijka Djenebou Sissoko i po dziesięciu minutach Finepharm AZS prowadził zaledwie sześcioma oczkami.

Sissoko kontynuowała dobrą grę również w drugiej części i w 16. minucie Fine-pharm wygrywał tylko 30:29, a po rzucie Pauliny Antczak w 19. minucie na prowadzeniu (34:33) były już podopieczne Iwony Jabłońskiej. Koszykarki z Jeleniej Góry nie potrafiły się w tej sytuacji odnaleźć i do końca tej części były jedynie tłem dla przyjezdnych.

Obraz gry nie zmienił się w kolejnej odsłonie. Pozna-nianki niepodzielnie dyktowały warunki gry. Były dużo skuteczniejsze w ataku, dobrze broniły, dominowały na obu tablicach. Nie może więc w tej sytuacji dziwić, iż systematycznie powiększały prowadzenie, które po 30 minutach wynosiło 28 punktów. Ostatnia kwarta była formalnością.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - MUKS Poznań 71:92
(23:17, 10:26, 13:31, 25:18)
Finepharm:
Skorek 22 (2x3), Górzyńska-Szymczak 19 (1x3), Okorie 13, Reese 8 (1x3), Merideth 4, Niewrzawa 4, Arodź 1, Wójcik, Kędzia, Kret.
MUKS: Sissoko 22, Semmler 19 (3x3), Coulibaly 16, Zalesiak 11, Skowronek 8, Rushing 8, Antczak 5, Najtkowska 2, Casimiro 1, Idziorek, Banasik.