Menu Region

Deep Purple w Poznaniu! Legenda rocka zagra w Arenie

Deep Purple w Poznaniu! Legenda rocka zagra w Arenie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Marek Zaradniak

4Komentarze Prześlij Drukuj
Deep Purple w Poznaniu! Legenda rocka zagra w Arenie Deep Purple w Poznaniu! Legenda rocka zagra w Arenie

Grupa Deep Purple gra już 45 lat. (© Archiwum Metal Mind)

Legendarna grupa Deep Purple zagra 13 lutego w poznańskiej Arenie!
CZYTAJ TEŻ:
DEEP PURPLE W POZNANIU


Formacja Iana Gillana w Poznaniu zagra koncert w lutym 2014 roku. Deep Purple w Poznaniu zagrają jeden z dwóch koncertów w Polsce - 13 lutego 2014 o 20 w Poznaniu, 15 lutego o 20 w Katowicach.

Posłuchaj muzyki z najnowszego albumu „Now What?!”:Grupa Deep Purple działa już 45 lat i do tej pory sprzedała ponad 100 milionów płyt.
Jej dyskografia obejmuje 18 płyt studyjnych oraz wiele albumów koncertowych. Utwór "Smoke On The Water" znalazł się wśród 500 najlepszych kompozycji w historii światowego rocka.

Początki zespołu sięgają roku 1968 kiedy to w Hertfordshire powstała grupa Roundabout. Tworzyli ją: Ritchie Blackmore, Jon Lord , Nick Simper i Rod Evans. Grupa Deep Purple przechodziła liczne przetasowania personalne, ale największe sukcsy odnosiła w latach 1969-73 gdy grali w niej Ritchie Blackmore, Jon Lord, Roger Glover i Ian Paice. Oraz po wznowieniu działalności w latach 1984-1989. Po odejściu Blackmore'a do zespołu na stałe dołączył Steve Morse, a gdy w roku 2002 z grupą pożegnał się Jon Lord zastąpił go Don Airey.

Warto wiedzieć, że w 1968 roku debiutancki album zespołu "Shades Of Deep Purple" znalazł się na 24 miejscu magazynu Billborad , ale prawdziwy sukces przyszedł w roku 1970 za sprawą czwartej płyty w dyskografii zespołu "Deep Purple In Rock". Po jej premierze grupa wyruszyła na trwającą 15 miesięcy światową trasę koncertową "In Rock World Tour". Dwa lata później pojawił się szósty album "Deep Purple Machine Head" uznawany za jedno z największych osiągnięć grupy. To z tego krażka pochodzi utwór "Smoke On the Water". W 1976 roku doszło do rozpadu zespołu , który reaktywował się dopiero po 8 latach, a rezultatem tego były m.in wydana w roku 1984 płyta "Perfect Strangers" oraz w 1987 płyta "The House Of Blue Light". W 1993 roku ukazała się ostatnia płyta nagrana z Blackmore'm "The Battle Of Rages On".

W tym roku ukazał się pierwszy od ośmiu lat album zespołu "Now What?!". O tym, że trafił w gusty fanów świadczy popularność takich utworów jak "Vincent Price" i "Above and Beyond". W Polsce grupa jest częstym gościem. W Poznaniu po raz pierwszy zagrała jesienią 1991 roku.

Bilety na oba koncerty kupić będzie można już od 11 września. Bilety na koncert w Poznaniu kosztować będą od 140 do 305 złotych, a na koncert w Katowicach od 170 do 395 złotych.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ruhan i bimber & company!

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

yanec (gość)  •

ci to maja cos do zaproponowania.ruhana-goola d***,a bimber-lapanie sie za jaja.

odpowiedzi (0)

skomentuj

żenada

+8 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

"obiektywny fan" (gość)  •

ileż razy można sprowadzać purpli do Polski. ludzie opamiętajcie się. dopiero byli w lipcu w tym roku. przecież ten zespół od wielu lat nie ma już nic ciekawego do zaproponowania. żenada i strata pieniędzy.

skomentuj

ignorant

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pio (gość)  •

"obiektywny fanie" rynek ma swoje prawa; widac ludzie ich chcą-biletów brak. Nie jesteś obiektywny tylko c.n.mało zorientowany.A DP nie grają dla Ciebie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Deep Purple w Poznaniu

+10 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rook (gość)  •

Prawie jak na Walentynki, bilet jako prezent gwiazdkowy dla fana jak znalazł:) Tylko czemu Arena... bleeee. Nie mogliby zagrać w Hali Ziemi i zobaczyć, że w Polsce powstają fajne miejsca koncertowe? Z perspektywy tego zespołu to czas się nam w Polsce na budowlach z czasów Gierka zatrzymał... Mam tylko nadzieję, że hotele im rezerwują współczesne:)

odpowiedzi (0)

skomentuj