Piłkarki Medyka Konin rozgromiły rywalki z Piaseczna. Znakomity mecz Anny Gawrońskiej

Bardzo efektownie wypadł pierwszy w nowym sezonie występ przed własną widownią piłkarek Medyka POLOMarket Konin. Wicemistrzynie Polski na Stadionie Miejskim im Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego rozgromiły GOSiR Piaseczno 8:1, po dwóch kolejkach rozgrywek obejmując prowadzenie w tabeli ekstraligi.

Koninianki były oczywiście faworytkami spotkania, mało kto jednak spodziewał się aż takiego pogromu. Tym razem zespół z Piaseczna, który do wygodnych rywali nie należy, a wiosną przegrał w Koninie tylko 0:1, nadzieje na dobry rezultat mógł mieć tylko przez kilkanaście minut.

Podopieczne Romana Jaszczaka od początku zdecydowanie zaatakowały. Po pierwszej połowie koninianki prowadziły 3:0, a wszystkie bramki były efektem ładnych, składnych akcji. Dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Aleksandara Sikora, raz Ewa Pajor.

– W przerwie mówiłem dziewczynom, że przeciwniczki to dobra drużyna, że trzeba nastawić się na walkę do końca. Sam nie spodziewałem się tego co się wydarzyło. Nie pamiętam, kiedy ostatnio wygraliśmy, w takich rozmiarach. Po golu dla rywalek, gdy zrobiło się 4:1, byłem wściekły, bo straciliśmy go w sposób frajerski. Przy wyniku 6:1 złość mi przeszła, a po wygranej 8:1 jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu – stwierdził Roman Jaszczak,szkoleniowiec Medyka.

Najlepszą zawodniczką spotkania była Anna Gawrońska, która w drugiej połowie zdobyła trzy bramki z rzędu. W 20 minut skompletowała klasycznego hat tricka doprowadzając do prowadzenia koninianek 7:1.

– To był Anna Gawrońska show. Ania rządziła na boisku, kierowała poczynaniami drużyny, konstruowała akcje, sama wystąpiła w roli egzekutora – ocenił trener Roman Jaszczak.

Medyk POLO Market Konin – GOSiR Piaseczno 8:1 (3:0)
Bramki
: 1:0 Sikora (16), 2:0 Pajor (21), 3:0 Sikora (35), 4:0 Pajor (62), 4:1 Dudek (63), 5:1 Gawrońska (66), 6:1 Gawrońska (79), 7:1 Gawrońska (86), 8:1 Lichtenstein (89).
Medyk: Szymańska – Szewczuk, Sławczewa (70. Lichtenstein), Laetitia, Konat – Pakulska, Balcerzak, Sikora – Pajor, Woźniak (83. Flegel) – Gawrońska