Winogrady: Mieszkańcy narzekają na remont

  Winogrady: Mieszkańcy narzekają na remont

  Beata Marcińczyk, Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy domów przy ulicy Winogrady narzekają, że nie mogą przejść przez nią suchą nogą. To szczególnie uciążliwe dla osób starszych, matek z dziećmi. Środek ulicy to dziury, woda i błoto.
  Ich sąsiedzi mieszkający przy ulicy Za Cytadelą twierdzą, że ciężkie samochody niszczą nawierzchnię, poruszają się zbyt szybko, pylą. Problemy skończą się dopiero za kilka miesięcy, jednak już teraz potrzebne jest choćby czasowe rozwiązanie tych spraw.

  Kiedy w ubiegłym roku toczyły się rozmowy z Zarządem Dróg Miejskich, radą osiedla i wykonawcą robót - firmą Torpol - mówiono także o doraźnych problemach, które związane są z prowadzeniem tak dużej budowy. Skala zjawiska jednak przerosła to, czego spodziewali się mieszkańcy.
  - Od kiedy zaczęły się roztopy nie możemy iść na spacer na Cytadelę, bo wszędzie jest błoto nawożone przez samochody z Winograd - narzeka Julia Grzywacz. - Jest ślisko, niebezpiecznie. Najlepiej chodzić w kaloszach, bo innych butów szkoda - dodaje. Narzekają też inni.

  - Codziennie muszę przejść przez plac budowy, bo wyprowadzam psa na Cytadelę. Jemu błotko się podoba, ale to naprawdę uciążliwe dla ludzi - twierdzi Jacek Misiak. - Wystarczyłoby położenie betonowych płyt.

  Z każdym problemem mieszkańcy mogą dzwonić do kierownika

  Kilkanaście metrów od skrzyżowania z ulicą Szelągowską w poprzek ulicy Winogrady leży deska. Ułatwia przejście do przystanków MPK przy skrzyżowaniu Wilczaka i Słowiańskiej. Trzeba jednak cyrkowej wprawy, by się z niej nie ześlizgnąć.

  Powody do narzekań znaleźli też mieszkańcy ulicy Za Cytadelą. Od tygodnia na jej odcinku poprowadzony został objazd. Uliczka jest wąska, korzystają z niej także piesi. Kierowcy ignorują ograniczenie prędkości do 30 km/h.

  - To jest bardzo trudna sytuacja drogowa, ale myślę, że takie rozwiązanie jest nieodzowne przy toczącej się właśnie przebudowie ulicy Winogrady - uważa Ewa Stankowska.
  Dewastację pobliskich uliczek nietrudno zauważyć. Niszczone są przez wzmożony ruch samochodowy, a także przez samochody z budowy.

  - Czy ktoś pomyślał o doprowadzeniu ich do stanu sprzed budowy? - pytają mieszkańcy obawiając się, że ulica Winogrady będzie piękna, nowa i zielona, a te pozostaną zdewastowane.
  - Utrudnień nie da się uniknąć - mówi Dorota Wesołowska, rzecznik ZDM. - Wykonawca ma obowiązek przywrócenia pasa drogowego do stanu pierwotnego. Na pewno na żadnej z tych ulic bałaganu nie będzie.

  Kierownik budowy, Romuald Chudy zachęca, by z każdą sprawą mieszkańcy dzwonili do niego. Nie tylko w kwestiach poważnych utrudnień, ale by wskazać, gdzie przydałaby się płyta. Dzwonić można pod numer 601-57-41-90.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śmiechu warte

  mwgdansk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Proponuję, aby zarówno Nadzór budowlany jak i nadzór inwestorski może namówił kierownka budowy do wyjścia na plac budowy i wówczas zauważył by on gdzie przydałyby się płyty, ogrodzenia, zmiana...rozwiń całość

  Proponuję, aby zarówno Nadzór budowlany jak i nadzór inwestorski może namówił kierownka budowy do wyjścia na plac budowy i wówczas zauważył by on gdzie przydałyby się płyty, ogrodzenia, zmiana organizacji ruch i posprządanie placu budowy. Chaciałabym zobaczyć plan organizacji budowy i zmany organizacji ruchu. Czy wykonanie takich Robót zakontraktowało Miasto?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gdzie jest nadzór?

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  no właśnie, gdzie są odpowiedzialni inspektorzy za nadzór nad wykonawstwem prac? Mieszkańcy mogą zadzwonić do radnego, jeśli coś jest nie w porządku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Można było chociaż wspomnieć o dotrzymaniu terminów.

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Są tam dwie szkoły podstawowe i przedszkola. Wszędzie potrzebny jest dojazd dla rodziców. Samochody uprawiają tam wolnoamerykankę. Jazda pod prąd standardem. Za Cytadelą to koszmarne dziury. Budowę...rozwiń całość

  Są tam dwie szkoły podstawowe i przedszkola. Wszędzie potrzebny jest dojazd dla rodziców. Samochody uprawiają tam wolnoamerykankę. Jazda pod prąd standardem. Za Cytadelą to koszmarne dziury. Budowę zleciło miasto. Więc niech miejskie służby zamiatają i usuwają błoto. Wzdłuż ul. Murawa błoto rozwleczone do ul. Słowiańskiej. Widać z tekstu, że dziennikarzyna nie zadał sobie trudu, by wszędzie zajrzeć...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo