Piłkarki Medyka Konin w pierwszym meczu ekstraligi 4:0 wygrał KKP w Bydgoszczy

We wtorek zainaugurowała rozgrywki ekstraliga piłki nożnej kobiet. Wicemistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin w pierwszym meczu pewnie pokonały na wyjeździe KKP Bydgoszcz 4:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się już do przerwy, kiedy koninianki zaaplikowały rywalkom wszystkie bramki.

– Był to dobry i interesujący mecz, w którym wyższość zespołu Medyka nie ulegała wątpliwości. Po przerwie bydgoszczanki, grające z wielką ambicją i determinacją zdołały uniknąć bardziej dotkliwej porażki. Jestem zadowolony z postawy drużyny. Przeprowadziliśmy wiele naprawdę ładnych akcji – powiedział nam trener koninianek Roman Jaszczak.

Najładniejszego z czterech goli zdobyła Marta Woźniak, która popisała się kapitalnym uderzeniem w długi górny róg, z 25 metrów. Piłka w okolicach okienka bramki bydgoszanek odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Przed własną widownią wicemistrzynie Polski zaprezentują się w sobotę, kiedy na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego podejmą GOSiR Piaseczno (godz.13).

W drugim wtorkowym meczu ekstraligi GOSiR Piaseczno zremisował z Górnikiem Łęczna 2:2.

Natomiast w środę zainaugurują występy obie wielkopolskie drużyny pierwszoligowe. W Poznaniu Polonia Poznań o godzinie 17 podejmować będzie na boisku przy ul. Harcerskiej Olimpię Szczecin. O tej samej godzinie Medyk II Konin zmierzy się na wyjeździe z Checzą Gdynia.

KKP Bydgoszcz – Medyk Konin 0:4 (0:4)