Atlas/Stal chce dzisiaj wygrać po raz drugi, zwycięstwo PBG Basket przedłuży nadzieje

Ryszard Binczak Marek Lubawiński
Alex McLean rozegrał w sobotę dobre spotkanie przeciwko Polpharmie w Starogardzie Gdańskim FOT. SŁAWOMIR SEIDLER
Koszykarze PBG Basket Poznań oraz Atlasu/Stali Ostrów Wielkopolski dzisiaj rozegrają drugie spotkania w pre play-off. Przypomnijmy, że pozna-niacy w sobotę ulegli w Staro-gardzie Gdańskim Polpharmie 84:88, natomiast zespół z Ostrowa pokonał w Warszawie Polonię/Gaz Ziemny 80:73.

W tej fazie rywalizacji gra się do dwóch zwycięstw, więc w znacznie lepszej sytuacji są ostrowanie, którzy dzisiaj przed swoją publicznością mogą zakończyć zmagania i przygotowywać się do meczów z Asseco/ Prokomem Sopot. Poznaniacy, by myśleć o kolejnych spotkaniach z Anwilem Włocławek muszą dzisiaj oczywiście pokonać Polpharmę. Jeśli tak się stanie, drużynę Eugeniusza Kijew-skiego w piątek czekać będzie kolejna podróż do Starogardu Gdańskiego.

O sobotnim meczu, a szczególnie jego pierwszych sześciu minutach, gracze z Poznania chcą jak najszybciej zapomnieć. Zabrakło koncentracji, dlatego gospodarze w szóstej minucie wygrywali 22:2. Później zaczęło się mozolne odrabianie strat, do końcowego sukcesu zabrakło niewiele. Dobre oceny za sobotni występ zebrali przede wszystkim Gerald Brown i Alex McLean. Adam Wójcik dobrze grał tylko w drugiej odsłonie, zawiódł natomiast Bobby Brannen, który jednak obiecuje, że dzisiaj będzie w znacznie lepszej dyspozycji.

Początek dzisiejszego spotkania PBG Basket z Polpharmą w Arenie o godzinie 19, bilety po 18 złotych (normalne) i 10 zł (ulgowe).
Mecz Atlasu/Stali z Polonią rozpocznie się o w ostrowskiej hali przy ul. Kusocińskiego o godzinie 18.30. Ostrowianie zwycięstwo w Warszawie okupili stratą w trzeciej kwarcie swojego podstawowego centra, Vladana Jocovića. Okazało się, że Czarnogórzec skręcił nogę.

- Robimy wszystko, aby Jocović mógł grać, ale mamy za mało czasu - mówi Andrzej Kowalczyk, trener Atlasu. - Wszystko wskazuje na to, że swoją szansę dostanie młody Łukasz Ratajczak.
Koszykarze z Ostrowa doskonale zdają sobie sprawę, że otworzyła się przed nimi wielka szansa gry w play-off i trzeba ją wykorzystać.

- Chcemy w Ostrowie rozstrzygnąć losy tej rywalizacji - mówi Krzysztof Szubarga, kapitan Atlasu. - Jeśli nie wygramy na własnym parkiecie, to w trzecim meczu w Warszawie bardzo trudno będzie ograć polonistów. Takiej okazji nie wolno zmarnować.

Bilety dla Czytelników
Dla naszych czytelników mamy 10 podwójnych zaproszeń na mecz PBG Basket z Polpharmą. Rozlosujemy je wśród osób, które dzisiaj między godziną 10.00 a 10.30, wyślą pod numer 7101 SMS o treści: glw.basket.