Przed sądem hiszpańskim walczy o swego synka

  Przed sądem hiszpańskim walczy o swego synka

  Arkadiusz Dembiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Walki o swoje dziecko nie zaprzestała Anna Przybyłowicz z Wągrowca. 33-letnia kobieta teraz bój o prawo do opieki nad swoim niespełna trzyletnim synkiem rozpoczyna przed sądem w Hiszpanii.
  Oskar ma bowiem podwójne obywatelstwo - polskie i hiszpańskie. Na świat przyszedł zresztą w ojczyźnie ojca, Hiszpana.

  Jednak jego matka musiała uciekać z Hiszpanii, po tym jak do gróźb i bicia posunął się ojciec chłopca, który wcześniej żądał też usunięcia ciąży. - Nie mogłam wytrzymać ciągłych kłótni i awantur. Tam byłam zupełnie sama. W nikim nie miałam oparcia. Postanowiłam wrócić do ojczyzny. Myślałam, że tu nie może spotkać mnie nic złego - wspomina Anna Przybyłowicz.

  Jednak ojciec chłopca wystąpił wówczas do polskiego sądu o powrót dziecka, twierdząc, że zostało ono uprowadzone. Sądy w Wągrowcu i Poznaniu nakazały powrót Oskara do Hiszpanii. Teraz sprawą zajmie się tamtejszy wymiar sprawiedliwości.

  - W miniony czwartek miała odbyć się pierwsza rozprawa. Jednak Fernando, ojciec mojego syna i jego adwokat przekonali sąd, że zostali o niej zbyt późno powiadomieni. Sprawę przełożono - tłumaczy Anna Przybyłowicz.
  Kobieta jest w kontakcie z polskim adwokatem Wojciechem Wizą.

  - Rozprawa ma się odbyć 25 kwietnia. Pani Annie zacząłem pomagać, gdy w Polsce wyroki sądów były już prawomocne. Wystąpiłem o ich uchylenie, ale bezskutecznie. Teraz walka możliwa jest tylko w Hiszpanii - wyjaśnia adwokat.
  Twierdzi on jednak, że nawet po jej wygraniu, wyjazd matki z dzieckiem bez zgody ojca chłopca może być bardzo trudny.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo