Poznań: Zielonych strzałek będzie coraz więcej

  Poznań: Zielonych strzałek będzie coraz więcej

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kierowcy zapewne już zauważyli, że na skrzyżowaniach pojawia się coraz więcej zielonych strzałek. Zamontowano je między innymi u zbiegu ulic: Piłsudskiego i Inflanckiej oraz Piłsudskiego i Śremskiej. Do końca kwietnia w sygnalizatory S2 wyposażonych zostanie kolejnych piętnaście skrzyżowań.
  - Zielone strzałki znacznie upłynniają ruch w mieście - potwierdza Józef Klimczewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. - Chociaż przeciwnicy tego rozwiązania twierdzą, że zagrożeni są wówczas piesi i rowerzyści. Wiem z doświadczenia, że na skrzyżowaniach, gdzie zielona strzałka funkcjonuje, dochodzi do bardzo niewielu i to niegroźnych zdarzeń.
  Przeciwnicy strzałek podkreślają, iż kierowcy uznają ją za zielone światło, a powinni się zatrzymać, by ocenić sytuację na drodze.


  - Każde skrzyżowanie oceniamy indywidualnie - zaznacza Tomasz Libich z ZDM.
  - Działanie drogowców z poznańskiego ZDM odbieram bardzo pozytywnie. Przecież od dawna chodziło nam o to, żeby upłynnić ruch tam, gdzie jest to możliwe - podkreśla Krzysztof Skrzypinski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

  15 lokalizacji
  Na tych skrzyżowaniach zostaną zamontowane zielone strzałki: Hetmańska-Głogowska, Św. Marcin-Kościuszki, Grunwaldzka-Jugosłowiańska, Grunwaldzka-Cmentarna, Grunwaldzka-Palacza, Inflancka-Pawia, Obornicka-Kurpińskiego, Mostowa-Kazimierza Wielkiego, Dymka-Folwarczna, Słowiańska-Gronowa, Słowiańska-Zagonowa, Polska-Nowina, Garbary-Grochowe Łąki, Dolna Wilda-Chłapowskiego, Głogowska (przy Dworcu Zachodnim PKP).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zielone strzałki

  Lx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Ciekawe czy sygnał w kształcie zielonej strzałki bedzie nadawany bezkolizyjnie, tak jak o tym mówią przepisy, żeby nie powodować wypadków, szczególnie z pieszymi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo