Sport

Koszykarze PBG przegrali piersze spotkanie, jutro kolejne w...

Koszykarze PBG przegrali piersze spotkanie, jutro kolejne w Arenie

Marek Lubawiński

Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali 84:88 z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim pierwsze spotkanie fazy pre play-off. Drugi mecz we wtorek o godzinie 19 w Arenie. Jeśli poznaniacy zwyciężą, w piątek czeka ich kolejny wyjazd do Starogardu. I tam szukać będą szansy awansu do play-off i gry z Anwilem Włocławek.
    Sobotnie spotkanie w Staro-gardzie podopieczni trenera Eugeniusza Kijewskiego rozpoczęli w fatalnym stylu, co niewątpliwie miało wpływ na końcowy, niekorzystny dla poznaniaków wynik. Po pierwszych trzech minutach gospodarze prowadzili 15:0, a wkrótce zwiększyli przewagę nawet do 20 punktów (22:2), przede wszystkim dzięki dobrej grze Michaela Hicksa.

W poznańskim zespole na przyzwoitym poziomie grał jedynie Amerykanin Gerald Brown. Oprócz niego w pierwszej piątce PBG Basket wyszli czterej Polacy - Rafał Bigus, Iwo Kitzinger, Wojciech Szawarski i Adam Wójcik, który w sobotę rozgrywał 600. mecz w polskiej ekstraklasie. Jednak pierwsza połowa w wykonaniu lidera poznańskiej drużyny była bardzo zła. Bardzo skutecznie wyłączył go z gry Mujo Tuljkovic.

Wójcik przez dwie pierwsze kwarty nie zdobył punktu. Na szczęście w drugiej odsłonie było lepiej, głównie dzięki dobrej grze Alexa McLeana, który skutecznie walczył pod tablicami. Amerykański koszykarz miał 14 zbiórek, w tym siedem w ataku. Popełnił jednak pięć przewinień i musiał opuścić boisko w 36. minucie. Po pierwszej połowie Polpharma prowadziła 47:33, a po trzech kwartach 61:53.

W czwartej części meczu poznaniacy zaczęli mocno gonić. Na niespełna minutę przed końcową syreną, po rzutach Iwo Kitzingera i Miaha Davisa Polpharma, prowadziła tylko 82:79. Z linii rzutów wolnych jednak dwukrotnie trafił Tuljković, potem niecelnie rzucił Kitzinger, a dwie kontry Hicks'a i Tuljkovicia dały prowadzenie Polpharmie 88:79. Końcowy wynik został ustalony po trójce Wójcika i dwóch punktach Browna.

- Początek spotkania był tragiczny w naszym wykonaniu. Później musieliśmy gonić wynik. Był moment, w którym mieliśmy szansę na wygranie tego meczu, ale nie udało się - powiedział po meczu Eugeniusz Kijewski.

Kolejny mecz z Polpharmą we wtorek o 19 w Arenie. Bilety na to spotkanie kosztują 18 złotych (normalne) i 10 złotych (ulgowe). Dzieci do lat 7 mają wstęp wolny.

Polpharma Starogard Gdański - PBG Basket Poznań 88:84
    (28:16, 19:17, 14:20, 27:31).
    PBG Basket:
    Brown 20 (1x3), McLean 16 (1x3), Wójcik 13 (1x3), Szawarski 10 (1x3), Davis 9 (1x3), Kitzinger 9 (1x3), Bigus 6, Brannen 1, Smorawiński 0, Prus 0.
    Polpharma: Hicks 29 (2x3), Tuljkovic 23 (1x3), Eldridge 9, Żurawski 9, Coleman 7, Jarecki 6, Scott 5, Sulowski 0, Kowalczuk 0.
    Stan rywalizacji: 1:0 dla Polpharmy.

Wyniki innych spotkań pre play-off
    AZS Koszalin - Sportino Inowrocław 85:68 (13:20, 19:18, 27:8, 26:22). 1:0 dla AZS.
    Energa/Czarni Słupsk - Bank BPS/Basket Kwidzyn 90:72 (27:27, 17:18, 27:19, 19:8). 1:0 dla Energi/Czarnych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.