Lech - Arka 0:0, Fatalne pudło Stilica

SZKI
Semir Stilić zmarnował najlepszą okazję dla Lecha
Semir Stilić zmarnował najlepszą okazję dla Lecha A. Szozda
Piłkarze Lecha Poznań nie wykorzystali potknięcia Legii Warszawa i szansy, by odskoczyć na pięć punktów w tabeli Ekstraklasy. Podopieczni Franciszka Smudy zaledwie zremisowali na własnym boisku z Arką Gdynia 0:0. Poznaniacy pozostają liderem polskiej ekstraklasy.

W pierwszej połowie na Bułgarskiej dominowała twarda walka. Agresywnie grający goście nie pozwolili na wiele poznaniakom. Mimo to Kolejorz miał znakomitą sytuację do zdobycia bramki. W 34. min. ładnym podaniem w pole bramkowe Arki popisał się Robert Lewandowski, piłka trafiła pod nogi Semira Stilica, jednak Bośniak trafił w poprzeczkę.

Tuż po przerwie ładnie uderzył Dymitrije Injać, ale Norbert Witkowski w ekwilibrystyczny sposób odbił piłkę. Potem szczęścia próbował Lewandowski, który znalazł się w doskonałej sytuacji, ale strzelił obok słupka.

W 58. min. zakotłowało się pod bramką gdynian. Po centrze Tomasza Bandrowskiego Grzegorz Wojtkowiak nożycami próbował pokonać golkipera Arki. Jednak piłkę zmierzającą do bramki zatrzymał były gracz Lecha Marcin Wachowicz.

Lider Ekstraklasy próbował zdobyć gola na wagę trzech punktów, ale obrona Arki nie dała się przechytrzyć.

Po 21. kolejce Kolejorz ma nadal trzy punkty przewagi nad Legią Warszawa.

Lech Poznań - Arka Gdynia 0:0