Poznań: Lekarz angielskiej królowej przekonywał o...

  Poznań: Lekarz angielskiej królowej przekonywał o skuteczności homeopatii

  D

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nazwisko dr. Petera Fishera zna nie tylko środowisko lekarzy i farmaceutów homeopatów na całym świecie. Jest osobistym lekarzem angielskiej królowej Elżbiety II, więc jego pacjentami są również koronowane głowy.
  Przyjechał do Poznania z Londynu jako ekspert, by przedstawić najnowsze badania naukowe, które wykazują skuteczność, a więc i celowość stosowania leków homeopatycznych.

  Angielski lekarz rozprawił się z pewnymi badaniami, które w 2005 r. legły u podstaw twierdzenia, iż zbliżył się koniec homeopatii: - Uwzględniono w nich tylko negatywne wyniki, to było "pranie danych" - powiedział.

  Nie potwierdziła się hipoteza, jakoby homeopatia była efektem placebo. Tak mówił dzisiaj dr P. Fisher, który jednak więcej czasu poświęcił tym badaniom, które w sposób niebudzący wątpliwości dowodzą, iż w lekach homeopatycznych "jest jakaś siła", chociaż jeszcze do końca nie znamy jej działania.

  Pozytywnych wyników w obronie homeopatii dostarczyły badania z USA, Izraela, a także z Poznania.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo