Teatr Wielki: Kandydat na dyrektora odkrył karty

  Teatr Wielki: Kandydat na dyrektora odkrył karty

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trzyletni kontrakt z możliwością weryfikacji po jego zakończeniu to propozycja jaką marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak zaproponował kandydatowi na dyrektora Teatru Wielkiego w Poznaniu, Michałowi Znanieckiemu.
  W piątek reżyser spotkał się z członkami Komisji Kultury wielkopolskiego sejmiku oraz z pracownikami teatru. W trakcie tego drugiego spotkania dziennikarzy wyproszono z sali. Zespół chciał bowiem rozmawiać w bardziej intymnej atmosferze.

  W piątek kandydat na nowego szefa Gmachu pod Pegazem nakreślił swoją wizję teatru. Chce on m. in., aby mimo kryzysu, osiągnąć wyniki, które były atutami tego teatru jeszcze kilka lat temu.
  Znaniecki zapowiedział też, że dyrektorem muzycznym będzie dyrygent z autorytetem, a do tego znający się na głosach. Nieoficjalnie wiadomo, że może nim być Gabriel Chmura. Z kolei głównym choreografem ma być osoba umiejąca połączyć klasykę ze światem tańca współczesnego.

  Kandydat na szefa poznańskiej Opery zamierza też współpracować z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej oraz z festiwalem Malta.

  Michał Znaniecki zapewnił, że nie będzie to teatr Znanieckiego. On osobiście reżyserował będzie tylko wówczas jeśli będzie to realizacja we współpracy z innym teatrem. Wykluczył przy tym współpracę z obecnym dyrektorem Opery Sławomirem Pietrasem.

  Po spotkaniu M. Znanieckiego z pracownikami szef "Solidarności" Sławomir Dziedziniewicz powiedział, że zespół oczekuje na człowieka kompetentnego. Czy będzie nim właśnie reżyser Michał Znaniecki?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo