Ira tym razem bez

  Ira tym razem bez prądu

  KOSTA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Mój dom", "Nadzieja", "Wiara", "Nie zatrzymam się" - autorzy tych utworów do połowy lat 90. byli obok Wilków i Hey'a największymi gwiazdami rodzimego rocka.
  Łaska fanów nie była jednak wieczna - wystarczył jeden gorzej przyjęty, choć z perspektywy czasu całkiem udany album "Znamię", by Irą wstrząsnęły tarcia personalne, które doprowadziły do rozpadu.
  - Była nadzieja i wiara, że w Polsce może być tak jak wszędzie na świecie i choć na razie jest chłodno i głodno, to jest to tylko etap przejściowy. Że za chwilę odbijemy się od tego, bo wszystko będzie normalnie funkcjonować: politycy zajmą się polityką, ludzie będą godziwie zarabiać. Poszło to w taką stronę, że doznaliśmy wszyscy porażki - komentował w wywiadzie dla naszej gazety Artur Gadowski.
  Jego członkowie próbowali różnych sposobów na życie, ale wokalista Artur Gadowski nie chciał rozbratu z muzyką. Rozpoczął karierę solową, której jednym z nielicznych jasnych momentów była piosenka "Szczęśliwego Nowego Jorku", napisana na potrzeby filmu Janusza Zaorskiego pod tym samym tytułem. Jej refren "Zdobyć świata szczyt albo przeżyć jeden dzień" został wykorzystane we wszechobecnej przed mundialem w 2006 roku reklamie sponsora piłkarskiej reprezentacji.
  Głos Gadowskiego do dziś identyfikuje reaktywowaną w 2003 roku Irę. Wieczorem usłyszymy go z tłem instrumentów artystycznych - Ira zagra w formule "bez prądu". KOSTA

  Ira unplugged
  Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
  piątek 20.03, godzina 19
  bilety: 30, 35 zł


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo