Sport

Koszykówka: Big Plus wciąż bez porażki

Maciej Łosiak

Nie było niespodzianek w ósmej kolejce spotkań w Lidze Amatorskiej Koszykówki. Lider rozgrywek, zespół Big Plus pewnie pokonał Goggle - 87:70.
    - Gracze zwycięskiej ekipy kontrolowali przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty - mówi Robert Witkowski, koordynator rozgrywek. - Najwięcej punktów w tym meczu zdobył lider Big Plusa Piotr Janowicz 31, a dla pokonanych Tomasz Szafrański 23.

Drugi w tabeli zespół Kerry Polska przez długi czas toczył wyrównany pojedynek z trzecią drużyną ligi, ekipą Logo Wodnik, by ostatecznie wygrać 71:58.
    W meczu tym zadebiutował w rozgrywkach Bartłomiej Tomaszewski. Najskuteczniejszym graczem meczu okazał się koszykarz Kerry Tomasz Pięta - 19. Ciekawe zawody rozegrały zespoły Blackend i AWF. Osłabiona brakiem swojego lidera Jakuba Wołosa, ekipa Blackend nie przestraszyła się młodzieży z AWF-u i za sprawą świetnie dysponowanego Michała Sobczyńskiego (23 pkt., 10 zbiórek), wygrała pewnie 79:69.

Zimowa, wakacyjna przerwa źle wpłynęła natomiast na koszykarzy z Rogoźna, którzy przegrali po wznowieniu rozgrywek drugie spotkanie z rzędu tym razem z Kozłami Poznań - 70:73. Na uznanie za swoją postawę zasłużył zespół Chyżych Dziadków w pojedynku z wyżej notowanym rywalem GSK. Mimo iż "Dziadki" wysoko przegrały pierwszą kwartę (10:25), to w kolejnych odsłonach z każdą minutą byli skuteczniejsi. Ostatecznie jednak przegrali, ale tylko 60:65. Wysoką wygraną 104:50 odnieśli koszykarze Auto Partner Team, pokonując ostatnią w tabeli ekipę Drink Teamu. Liderem (wciąż bez porażki) jest zespół Big Plus, a tabelę zamyka ekipa Drink Team. Więcej na www.lak.put.poznan.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.