Poznań Triathlon: Tomasz Gągola najszybszy! [ZDJĘCIA]

KAEF, Konrad Witkowski
Poznań triathlon wystartował!
Poznań triathlon wystartował! Waldemar Wylegalski
Tomasz Gągola zwyciężył pierwszy Poznań Triathlon. Do mety dobiegł po czterech godzinach i 10 minutach. Na krótkim dystansie najlepszy okazał się Sergii Kurockin. Impreza nad Maltą potrwa do wieczora! Jakie jeszcze atrakcje czekają poznaniaków?

Polecamy:

Poznań Triathlon w obiektywie Łukasza Gdaka

Zawodnicy w Poznań Triathlon rywalizują w dwóch kategoria: na krótkim i długim dystansie. Zwycięzcą tego pierwszego został Sergii Kurockin. Tuż za nim na mecie pojawił się Jakub Kaczmarek. Tomasz Gągola zwyciężył Poznań Triathlon. To on najszybciej dobiegł do mety po pokonaniu długiego dystansu.

Wyniki Poznań Triathlon znajdziesz tutaj:
Poznań Triathlon: Tomasz Gągola i Agnieszka Jerzyk zwycięzcami

Przypomnijmy, że Poznań Triathlon to trzy konkurencje: pływanie, bieganie i jazda na rowerze. Na starcie zawodów stanęło blisko 1500 zawodników, wśród nich gwiazdy sportu, filmu i telewizji. Do mety na krótkim dystansie dotarł już aktor Piotr Adamczyk.

Deszcz nie zniechęca widzów, których można spotkać na każdym odcinku Poznań Triathlon. W specjalnej strefie przy mecie każdy znajdzie coś dla siebie.

Poznań Triathlon: Mapa biegu. Uważajcie na utrudnienia!

Można zjeść, napić się, posłuchać muzyki, ale przede wszystkim przyjrzeć się zmaganiom sportowców. Nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych.

Atmosfera sportowego święta udzieliła się wszystkim. Od rana w okolicach Malty można spotkać biegaczy i rowerzystów, którzy nie biorą udziału w zawodach, ale rekreacyjnie pokonują kilometry. Zmagania w ramach Poznań Triathlon po woli zmierzają do końca. Dzisiejsza impreza wcale się jednak nie kończy. Na 18.30 zaplanowano koncerty (wystąpi Mezo i inni), a całość o 22.30 zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

- Kibicuję konkretnemu zawodnikowi, mojemu narzeczonemu - mówi Weronika Radzimowska. - Poznań Triathlon to rewelacja. Organizacja jest bardzo dobra, na światowym poziomie. To fajne impreza, która może pomóc w promocji Poznania jako sportowego miasta.

Poznań Triathlon wystartował. Atrakcji nie brakuje!

W strefie dziecka na młodych poznaniaków czeka wiele gier i zabaw.

Sprawdź również:
Mini Poznań Triathlon: Najmłodsi spróbowali swych sił w zawodach [ZDJĘCIA]

Tymczasem na drogach, w okolicy jeziora Maltańskiego tworzą się niewielkie korki. Lepiej omijać dzisiaj tę część miasta! Komunikacja miejska funkcjonuje bez zarzutów. Wyłączona została sygnalizacja na Śródce, ruchem kieruje policja. 200 wolontariuszy pomaga zorientować się w sytuacji na całej trasie zawodów.

Na ulicach Baraniaka i Jana Pawła II panuje wzmożony ruch. Możliwe korki.

Poznań Triathlon wystartował! Zobacz zdjęcia!