Korupcja w służbie zdrowia. 6 osób zatrzymanych

  Korupcja w służbie zdrowia. 6 osób zatrzymanych

  IAR

  Aktualności

  Aktualizacja:

  Aktualności

  ABW zatrzymała 6 osób w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w służbie zdrowia. Wśród nich są dyrektorzy szpitali, między innymi z Warszawy i Śremu.
  Naczelnik wydziału przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Łodzi Bogumiła Tarkowska powiedziała, że dochodzenie w tej sprawie jest prowadzone przez łódzką prokuraturę od 2007 roku. Dotyczy ono przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne w zakładach opieki zdrowotnej od przedstawicieli ustalanych spółek, w zamian za doprowadzenie do wygrania przez te spółki przetargów. Konkursy dotyczyły dzierżawy oferowanych urządzeń oraz sprzedaży odczynników laboratoryjnych. Do tej pory w śledztwie zarzuty przedstawiono 32 osobom.

  Bogumiła Tarkowska poinformowała, że obecnie trwają czynności procesowe z udziałem zatrzymanych dzisiaj osób. Do tej pory zarzuty postawiono trzem osobom, a dwie z nich zostały już przesłuchane w charakterze podejrzanych. Sukcesywnie są przesłuchiwane kolejne osoby. Jeśli zarzuty się potwierdzą, zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo