Gołuchów: Będą wywoływać ducha Izabelli Czartoryskiej

  Gołuchów: Będą wywoływać ducha Izabelli Czartoryskiej

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dyrekcja oddziału Muzeum Narodowego w Gołuchowie wspólnie z kierownictwem i pracownikami Ośrodka Kultury Leśnej uczciła przypadającą 18 marca 110. rocznicę śmierci Izabelli Czartoryskiej, fundatorki ordynacji gołuchowskiej. Przed miejscowym mauzoleum, gdzie spoczywa Izabella Czartoryska złożono wiązankę kwiatów oraz zapalono znicze.
  Izabella Czartoryska zainicjowała z gołuchowskim zamku między innymi kolekcję waz antycznych, grafik, obrazów, mebli artystycznych. Sam zamek przebudowała na muzeum, które zgodnie z jej wolą ma być "dostępne dla każdego po wsze czasy". Jedną z okazji do odwiedzenia okazałego zamku w Gołuchowie będzie z całą pewnością organizowana po raz pierwszy noc muzeów. Impreza odbędzie się już 16 maja w godzinach do 17.00 do 1.00 w nocy.

  - W tym czasie będzie można zwiedzać zamek oraz sąsiadujące z nim obiekty Ośrodka Kultury Leśnej. Nie zabraknie też koncertów oraz wywoływania ducha Izabelli - zapowiada Danuta Marek, kustosz gołuchowskiego oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo