Poznań: Nowe oblicze starej papierni

  Poznań: Nowe oblicze starej papierni

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wreszcie pojawiła się nadzieja, żeby zapomniany i zaniedbany fragment miasta przy skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Estkowskiego zyskał na wyglądzie. Ogłoszono właśnie konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego urbanistyczno-architektonicznego dla tego terenu.
  - Konkurs obejmuje przede wszystkim zagospodarowanie terenu i zabytkowych budynków, które się na nim znajdują - tłumaczy Maria Strzałko, miejski konserwator zabytków. - Z jednej strony jest tu piękna, narożna kamienica. Od strony ulicy Estkowskiego dwa budynki: jeden po papierni, drugi po piekarni.

  Jak twierdzi M.Strzałko mogą być one nadbudowane, gdyż archiwalne fotografie wskazują, że w przeszłości były wyższe. Ozdobą i elementem podkreślającym charakter tego terenu mają być dwa zachowane kominy. W dawnej papierni miałaby się znaleźć siedziba straży miejskiej.

  - Dopuszczana jest nowa zabudowa mieszkaniowa, nawet pięciokondygnacyjna. Powstaną biura, małe galerie i placówki handlowe - wskazuje M. Strzałko.


  - Termin składania prac konkursowych upływa 8 czerwca 2009 roku. Ogłoszenie i otwarcie wystawy prac w siedzibie SARP nastąpi 18 czerwca - informuje Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, który ogłosił konkurs. Zwycięzca otrzyma w nagrodę 30 tysięcy złotych i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego obiektu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  papiernia

  Józef (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

  Czekamy. Tylko czerwiec 2009? - dlaczego tak długo?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo