Szermierka: Wielkopolanie w głównych rolach

Bogna Jóźwiak
Bogna Jóźwiak W. Wylegalski
Znakomicie spisała się w zawodach Pucharu Świata we włoskiej Foggii, szablistka AZS Poznań - Bogna Jóźwiak, która w turnieju indywidualnym zajęła drugie miejsce.

W ćwierćfinale poznanianka zwyciężyła Rosjankę Julię Gawriłową 15:3, natomiast w półfinale wygrała z Ukrainką Olgą Charłan 15:12. W finale czekała na zawodniczkę z Poznania dwukrotna mistrzyni olimpijska Amerykanka Mariel Zagunis. Po interesującej walce Jóźwiak przegrała minimalnie 13:15.

Tymczasem w Krakowie odbyły się szermiercze mistrzostwa Polski juniorów do lat 20. Nieźle zaprezentowali się w nich zawodnicy i zawodniczki z wielkopolskich klubów. Jako pierwsi walczyli szabliści i szablistki w turnieju indywidualnym. W tej broni bezkonkurencyjni okazali się Michał Gal (KKSz Konin) oraz Katarzyna Kędziora (AZS Poznań).

W zaciętym finale Gal wygrał z Damianem Skubiszewskim (TMS Sosnowiec) 15:14 i zdobył złoty medal. Na podium znalazł się także Marcin Marciniak (AZS Poznań), który zdobył brązowy medal.

Wśród kobiet w finale Kędziora bez problemów pokonała Martę Pudę (TMS Sosnowiec) 15:7, zdobywając złoty krążek.

W szablowych turniejach drużynowych wielkopolskie zespoły podzieliły się brązowymi medalami. Wśród mężczyzn KKSz Konin wygrał w boju o trzecie miejsce z AZS Poznań 45:28. Z kolei wśród kobiet akademiczki pokonały rywalki z Konina 45:39.

W turnieju florecistów zawodnicy AZS AWF Poznań dotarli do finału, w którym przegrali z Sietom AZS AWFiS Gdańsk 39:45.