Konin: Chcą 200 tys. od władz miasta za szczękę złamaną w...

  Konin: Chcą 200 tys. od władz miasta za szczękę złamaną w szkole

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rodzina 11-latki, która podczas przerwy w szkole złamała żuchwę, domaga się od władz Konina odszkodowania w wysokości 200 tysięcy złotych. Prezydent miasta wniosek odrzuca.
  Podczas przerwy w Szkole Podstawowej nr 4 w Koninie Martę popchnął jeden z uczniów. Dziewczynka niefortunnie upadła i złamała sobie szczękę. Do szkoły zostali wezwani dziadkowie, którzy są opiekunami Marty podczas nieobecności jej rodziców w kraju.

  - Pojechaliśmy do szpitala. Wnuczce zrobiono dwa prześwietlenia. Lekarz stwierdził, że to tylko potłuczona broda. Marta nie mogła jeść i narzekała, że ją boli. Pojechaliśmy do kliniki chirurgii szczękowej w Poznaniu. I tam stwierdzono złamanie żuchwy - mówi Ryszard Pawlaczyk.

  Dziewczynka przeszła operację i jest pod opieką ortodonty. Jej żuchwa nadal jest połowicznie skrzywiona. Marta będzie musiała poddać się kolejnej operacji. Ze względu na to, że rośnie, zabieg nie odbędzie się wcześniej niż za 6-7 lat.

  Rodzina dziewczynki wystąpiła więc o 200tys. zł odszkodowania. Zdaniem dziadka Marty ta kwota nie jest wygórowana. Ma tylko zagwarantować rodzicom, że będą mieli za co leczyć dziewczynkę. Organem, który miałby wypłacić kwotę, są władze Konina.

  - Prezydent odrzucił wniosek o odszkodowanie ze względu na niewykonanie wszystkich procedur, jakie towarzyszą tego typu wypadkom. Rodzina powinna najpierw zwrócić się do ubezpieczyciela. Zadziwiający jest też fakt, że protokół powypadkowy został zaakceptowany przez dziadków, a potem przez rodziców. Czekamy, co będzie dalej - mówi Tadeusz Tylak, zastępca prezydenta miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo