Menu Region

Gender w polskich podstawówkach? Pomysł budzi...

Gender w polskich podstawówkach? Pomysł budzi kontrowersje...

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Anna Jarmuż

17Komentarzy Prześlij Drukuj
Gender w polskich podstawówkach? Pomysł budzi kontrowersje... Gender w polskich podstawówkach? Pomysł budzi kontrowersje...

Gender zawita do polskich szkół?

Gender jako element edukacji globalnej - takie zajęcia oferuje Stowarzyszenie "Jeden Świat" w Poznaniu. Warsztaty mają być przeznaczone dla dzieci w klasach 4-6. Mimo że są dobrowolne, pomysł wywołał burzę. Zajęciom sprzeciwiają się środowiska katolickie i niektórzy rodzice.
Tematem warsztatów zainteresował się poznański radny. Szef klubu PiS wysłał właśnie do prezydenta miasta pismo z prośbą o wyjaśnienie.

- Otrzymywałem sygnały od zaniepokojonych rodziców - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk. - Chcę wiedzieć, czy władze miasta są świadome, na co wydaje się pieniądze publiczne oraz czy o temacie warsztatów zostali poinformowani rodzice dzieci. O gender mogą rozmawiać ludzie dorośli, ale nie dzieci. Nie można robić im wody z mózgu.

Gender to atak na nasze dzieci - uważa część rodziców
- Nie waham się nazwać tego atakiem na nasze dzieci - wtóruje mu Paweł Wosicki, prezes Fundacji "Głos dla życia".
- Gender jest ideologią, która nie ma potwierdzenia w faktach naukowych. Podobnie jak wcześniej ideologia komunistyczna. Tego typu teorie wpajają młodemu człowiekowi wypaczony obraz rodziny. Dziecko, wychowywane przez dwóch tatusiów lub wujków ma myśleć, że jest to zupełnie normalne.

Czym jest gender?


Terminu gender używa się do zdefiniowania płci kulturowej lub społecznej. Pod pojęciem tym kryje się zespół kulturowych oczekiwań, kierowanych do kobiet i mężczyzn w danym społeczeństwie. Oczekiwania te mogą przybierać postać stereotypów. Na przykład, że kobiety są emocjonalne, a "prawdziwy" mężczyzna nigdy nie płacze. Teorie gender zakładają, że psychologiczny, społeczny i kulturowy wymiar płci nie jest zależny od płci biologicznej, tylko kształtuje się pod wpływem doświadczeń.

O tematyce gender głośno zrobiło się, kiedy otwarcie ustawił się przeciwko niej Kościół. Do teraz pojawiają się określenia, że nowa ideologia to "największe zagrożenie dla XXI wieku", którego celem jest "gwałt na duszy dziecka". O "niebezpiecznym genderyzmie" ostro wypowiedział się ostatnio również arcybiskup Stanisław Gądecki.

1 3 »
17

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gender zaatakował naszą rodzine

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jola (gość)  •

W moim domu gender zaatakował lodówkę i zamrażarkę. Dał mi chwilę wytchnienia i właśnie ją odmraża.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niewiedza

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gosc (gość)  •

Gender to nie jest zwiazana tylko i wylaczni z zyciem sexualnm gender to rowniez tz uprawnienie kobiet np do zajmowania stanowisk pracy jakie wykonuja i mezczyzni i ze np jezeli mezczyzna zostaje z dzieckiem w domu ( na wychowawczym) a kobieta idzie do pracy to chodzi o to ze kazdy ma decydowac sam a nie jak u "murzynow" albo w innych zacofanych krajach przedstawia sie kobiete w kuchni bez praw do niczego (koran i tp) wiec zacznijcie sami czytac i wyszukiwac co znaczy owe slowo a nie wierzycie kazdemu gownowi ktore jest napisane a kosciol jak to kosciol zawsze mosi wszystko wyolbrzymiac i przekreceac tak jak mu wygodnie. MYSLCIE SAMODZIELNIE ...

skomentuj

ad Niewiedza

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Loch Ness (gość)  •

Tak, jasne, szczególnie to "uprawnienie". Proponuję, szanowny "Gosciu", przed podjęciem próby samodzielnego myślenia wrócić do szkoły.

odpowiedzi (0)

skomentuj

gender to coś dobrego dla populacji kobiet

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dddddd (gość)  •

a co w tym złego żeby zrównać role płci?..

odpowiedzi (0)

skomentuj

Znowu naukowcy robią wodę z mózgu

+10 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kecay (gość)  •

Dyrektorzy coś organizują, a gdzie zgoda rodziców? Zbliżamy się do modelu holenderskiego z gettem dla hetero myślących, że to wszystko jest debilne. Naukowcy te głupoty popierają bo z tego żyją. Ale dlaczego za nasze nawet podatkowe środki ogłupiają nasze dzieci? Niech ten gender spróbują rozwijać u Arabów. Ciekawe jak im to wyjdzie? Wszystko co osłabia naszą cywilizację jest dobre. Najgorsze jest jednak to że wielu dziennikarzy i media te głupoty popierają i próbują robić ludziom wodę z mózgu. Zobaczcie sobie to :http://www.youtube.com/watch?v=Oy8U9vAlCPE i to:http://demotywatory.pl/4176397, bardzo ciekawe oni już to mają czy my mamy iść tą drogą

odpowiedzi (0)

skomentuj

ale w czym problem?

+19 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

def (gość)  •

warsztaty genderowe są dobrowolne, nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na nie. podobnie jest z inną ideologią, która nie ma potwierdzenia w faktach naukowych, czyli religią - też jest nieobowiązkowa i nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na nią.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pozdrowienia

+7 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

R (gość)  •

Radio Merkury pozdrawia serdecznie! http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/gender-wchodzi-do-szkol.html

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kto i za ile?

+11 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pelagia (gość)  •

Chciałabym wiedzieć, jaką kasę i od kogo dostało to Stowarzyszenie do 'uprawiania' GONDER. Jle z tej kasy wyłożyło Miasto Poznań, oczywiście z pieniędzy podatników. Poza tym, proszę ujawnić nazwiska tych dyrektorów szkół, którzy zgłosili udział w tych warsztatach. Chciałabym też poznać opinię tych dyrektorków oraz ich opcję polityczną. Wtedy będę mogła ja, jak i wszyscy trzeźwo myślący ludzie wyciągnąć odpowiednie wnioski.

skomentuj

Kasę dało MSZ

+9 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Norbert Napieraj (gość)  •

Kasę na przeprowadzenie programu dało MSZ w ramach konkursu grantowego. Miasto nie wyraziło zgody na to, aby program był realizowany w ramach zajęć szkolnych. Ponadto kilku dyrektorów, którzy wyrazili zainteresowanie programem zostało poinstruowanych, że nie ma możliwości prowadzenia takich zajęć nawet po godzinach, bez zgody rodziców dzieci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ostrożnie z nowinkami.

+25 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

K@ptus (gość)  •

Po tych zmianach będzie tak jak w jednym z krajów UE Holandii , u dzieci w szkołach panuje takie przekonanie, jeśli jakieś dziecko ma tylko jedną mamę i tatę, a nie ma dwóch tatusiów i dwie mamusie to znaczy, że jest z nim coś nie tak, jest dziwny.
Czy, aby na pewno tego chcemy?

odpowiedzi (0)

skomentuj

I o co chodzi...

+28 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jan (gość)  •

Bierzemy pod uwagę
- (nie-)obowiązkową służbę wojskową
- wiek emerytalny
- cene biletów na mecze dla kobiet i mężczyzn
- nastawienie pracodawcy do urlopu wychowawczego
- szanse na znalezienie pracy jako położna/położnik
- średnie zarobki K i M
- wymagania co do masy ciała w szkole baletowej
- normy eliminacyjne w dyscyplinach lekkoatletycznych kwalifikujące na IO

I na końcu wybieramy sobie płeć! To na prawdę jest takie trudne? Nad czym tu filozofować...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kto go finansuje, kto go popiera ?

+29 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

outlaw (gość)  •

Ano program GENDER finansuje twórca i właściciel znanej, światowej firmy produkujacej oprogramowanie do komputerów MS "W" - B.G., natomiast popiera go nikt inny jak nasz minister SZ rządu D. Tuska - Radek S. A sam program ma w założeniu depopulację ludzkości na ziemi, tak samo jak komory gazowe i krematoria stosowne przez nazistów. Tym razem dla wszystkich ale innymi metodami. Ograniczenie populacji przez chorobę typu AIDS się nie udało. Tym razem próbują czegoś innego.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »