Poznań: Miasto zapłaci za staż absolwenta uczelni

  Poznań: Miasto zapłaci za staż absolwenta uczelni

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  400 tysięcy złotych zamierza w tym roku przeznaczyć miasto na stypendia dla absolwentów poznańskich uczelni. Pieniądze będą oni otrzymywać maksymalnie przez sześć miesięcy. Mają one pokryć koszty utrzymania i szkolenia takiej osoby w trakcie odbywanego stażu w wybranych przez miasto firmach.
  - Poprzez system stypendialny chcemy zachęcić firmy z innowacyjnych branż do inwestowania w Poznaniu oraz absolwentów uczelni do podejmowania w nich pracy - mówi Jerzy Stępień, zastępca prezydenta Poznania.

  Pierwszym, który skorzysta z tej formy wsparcia ze strony samorządu, będzie prawdopodobnie szwajcarski koncern Roche, który przymierza się do uruchomienia w stolicy Wielkopolski centrum usług informatycznych.


  Programem objęte byłyby jedynie inwestycje o charakterze innowacyjnym w sektorze produkcyjnym, centra usług wspólnych, IT, badawczo-rozwojowe itp. Inwestor musiałby zatrudnić minimum sto osób (lub 10 w przypadku projektów badawczo-rozwojowych).

  Byliby to studenci piątego roku poznańskich uczelni, zameldowani w Poznaniu (w uzasadnionych przypadkach, gdy kandydat spełniałby wszystkie pozostałe kryteria, dopuszcza się osoby, które nie są tutaj zameldowane).

  Po odbyciu stażu przez taką osobę firma musiałaby ją zatrudnić nie krócej niż na 12 miesięcy. Jeżeli pracodawca lub stażysta nie wywiązaliby się ze swych zobowiązań, winny niedotrzymania umowy musiałby zwrócić miastu stypendium. W przypadku absolwenta zabezpieczeniem będzie podpisany przez niego weksel.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo