Poznań: Stypendia i zabytki na sesji

    Poznań: Stypendia i zabytki na sesji

    Zdjęcie autora materiału

    Głos Wielkopolski

    Dyskusję na dzisiejszej sesji Rady Miasta może wywołać sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, dotyczące kontroli prezydenta w zakresie realizacji umowy między miastem a Spółdzielnią Pracy Uniwersum na zarządzanie cmentarzami komunalnymi.
    Jeszcze więcej emocji prawdopodobnie wzbudzi uchwała o zawiadomieniu prokuratora o toczących się postępowaniach w sprawie umorzenia podatku od nieruchomości na rzecz wspomnianej spółdzielni.
    Ponadto radni zajmą się propozycją stypendiów dla studentów, które mają pokryć koszty utrzymania i szkolenia w trakcie odbywania przez nich stażu. Programem objęte byłyby jedynie inwestycje o charakterze innowacyjnym, centra usług wspólnych, IT czy badawczo-rozwojowe.

    Przez sześć miesięcy student otrzymywałby stypendium fundowane przez miasto w wysokości 4 tysięcy złotych. Po zakończeniu stażu musiałby przynajmniej rok pracować w danej firmie. W ten sposób miasto chce zachęcić firmy do inwestowania w Poznaniu.

    Przemysław Foligowski, radny PiS przedstawi radzie projekt uchwały dotyczący zmian zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie i roboty budowlane prowadzone w obiektach wpisanych do rejestru zabytków. Otrzymujący dofinansowanie zostałby zobowiązany do udostępniania społeczności lokalnej i turystom takiego budynku oraz umieszczenia tablicy z informacją, że miasto wsparło z własnego budżetu przeprowadzone prace. Zdaniem P. Foligowskiego, przyczyniłoby się to do poprawy wizerunku miasta, a przede wszystkim nie dochodziłoby do utrudniania dostępu do wyremontowanych z udziałem Poznania zabytków. BOK

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Gorący temat

    Wideo