Menu Region

Kaucja za mieszkanie? Właściciele notorycznie jej nie...

Kaucja za mieszkanie? Właściciele notorycznie jej nie oddają!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Adrianna Rozwadowska

9Komentarzy Prześlij Drukuj
Kaucja za mieszkanie? Właściciele notorycznie jej nie oddają! Kaucja za mieszkanie? Właściciele notorycznie jej nie oddają!

Artur Moszak stracił ponad połowę kaucji, bo właścicielka mieszkania uznała, że powinien zapłacić rachunki do końca roku. Kwotę wzięła "z głowy" (© Kasia Jader)

Kaucja - w założeniu zabezpieczenie dla właściciela mieszkania przed ewentualnymi szkodami wyrządzonymi przez najemców. W rzeczywistości - bardzo często jest traktowana przez właściciela jako dodatkowy zarobek.
Artur Moszak jest studentem. Wraz z kolegą wynajmowali mieszkanie na Piątkowie: - Wyprowadzaliśmy się w połowie okresu rozliczeniowego. Pani, która wynajmowała nam mieszkanie, stwierdziła, że musimy zapłacić rachunki do końca roku, w ustalonej przez nią samą wysokości. Nie było z nią dyskusji. Z tysiąca złotych kaucji potrąciła nam ponad połowę.

Polecamy:
Poruchunki gangsterskie w Poznaniu. Pamiętacie? [ZDJĘCIA]


- W umowie mieliśmy zapis, że opuszczając mieszkanie odmalujemy je - w ten sposób chcieliśmy uchronić się przed utratą kaucji - mówi Justyna, copywriterka. - Odmalowaliśmy, a wtedy właścicielka stwierdziła, że zrobiliśmy to niedokładnie i zatrzymała całą kaucję - prawie dwa tysiące złotych.

Takich przykładów jest znacznie więcej. Na facebooku powstała właśnie strona, na której najemcy z Poznania ostrzegają się nawzajem przed nieuczciwymi wynajmującymi. W kilka dni zebrała prawie tysiąc fanów. Z ich wpisów wynika, że fantazja właścicieli mieszkań podczas tłumaczenia, dlaczego nie chcą oddać kaucji, bywa iście ułańska. I tak, wskazują np. na konieczność cyklinowania podłóg po trzymiesięcznym korzystaniu z pokoju przez wynajmującego, koniecznością dokonania dezynfekcji, czy nawet zrzucają na wynajmującego odpowiedzialność za... zagrzybione ściany. A najczęściej - po prostu przestają odbierać telefon.

- Odmalowaliśmy mieszkanie, ale właścicielka uznała, że niedokładnie. Zatrzymała kaucję
- Konieczność zwrotu dwóch tysięcy kaucji, które dawno się przejadło, bywa dla niektórych właścicieli bolesna - mówi Dominik Strzykała z Biura Obsługi Nieruchomości Posesja. Co więc zrobić, gdy właściciel ociąga się z oddaniem nam pieniędzy?

Sprawdź też:
Błędy lekarskie: Zator przyczyną śmierci 25-letniej matki

- Jeśli zrobimy wszystko zgodnie ze sztuką, nie powinniśmy mieć żadnych problemów - uważa Jarosława Ejsmont z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. - Przede wszystkim przygotujmy protokół zdawczo--odbiorczy. Zróbmy zdjęcia mieszkania przed wprowadzeniem się, takie same wykonajmy podczas wyprowadzki. Spiszmy stan liczników. To niby banalne, ale wiele osób wcale tego nie robi.

1 »
Reklama
9

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

tomek

+3 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tomek11 (gość)  •

Szanowni , właściciele i administratorzy myślę ,że pora założyć podobną stronę.
Jak czytam te skargi to mam nieodparte wrażenie , iż osoby które to wypisują mają nieczyste sumienie. Może byłoby dobrze aby wynajmujący mogli sprawdzić komu powierzają mieszkania warte setki tyś. zł. Niestety w wielu przypadkach podpisanie umowy to dramat.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kaucja

+9 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kamienicznik (gość)  •

Słuchajcie podnajemcy jak Wam się kaucja nie podoba to nie wynajmujcie mieszkań . My i tak mamy sporo kłopotów z wami - słoikami . Każdy chce do Poznania . Nikt nie chce mieszkać w tej swojej dziurze . I jak ostatnio przyjedzie taki z Kołobrzegu i zamorduje naszego mieszkańca

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tendencyjny artykuł

+5 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nie potwierdzam (gość)  •

Po pierwsze - w ZKZL kaucja wynosi 12 miesięczny czynsz a nie, jak pisze autor tego artykułu 3 miesiące i jest bezzwrotna. ZKZL zatrzymuje ją całkowicie dla siebie. Panie "redaktorze" najpierw należy dotrzeć do prawdziwych informacji a nie wypisywać bzdury, również odnośnie podanych kosztów sądowych. Po drugie - autor artykułu przedstawia praktycznie wszystkich wynajmujących jako nieuczciwych. Prawda jest po środku. Wypowiedzi kilku osób nie stanowią o całości. Poza tym najemcy bardzo często też nie są bez winy, nie zapłacone rachunki za media, niekiedy zdewastowane mieszkania. Artykuł bardzo tendencyjny. Redaktorek nie wysilił się zbytnio a właściwie wcale przy pisaniu tego artykułu

skomentuj

tendencyjny artykuł

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wszystko się zgadza (gość)  •

Faktycznie - na tej wspomnianej stronie na facebook`u są wpisy o nieuczciwych wynajmujących zamieszczone przez biednych pokrzywdzonych najemców. Całkowicie zgadzam się aby piętnować nieuczciwych ale pamiętajmy, że kij ma dwa końce i proponuję aby tak samo, jak najemcy, wynajmujący też z nazwiska wymieniali nieuczciwych najmujących

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sa tez uczciwi wlasciciele !!!

+24 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kamienicznik (gość)  •

Sa tez uczciwi wlasciciele tacy jak ja , chcecie miec gwarancje ze kaucja zastanie oddana , ja sie ani nie wzbogace ani nie zbiednieje . Jak Wynajac to proste zgloscie sie do Pani Jaroslawy lub Dominika i powiedzcie ze chcecie wynajac mieszkanie od Pana Krzysztofa .

skomentuj

xx

+13 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kk (gość)  •

Wynajmująca mieszkanie odeszła z książkami właścicicela. Tłumaczyła, że brat zabrał niechcący. Rok minął, nie zwróciła. Czas opublikować dane osobowe

odpowiedzi (0)

skomentuj

Fun Page

+28 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gosc (gość)  •

https://www.facebook.com/NieuczciwiWlascicieleMieszkanZPoznania

odpowiedzi (0)

skomentuj

potwierdzenie

+26 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

poszkodowana (gość)  •

Potwierdzam, wszystko się zgadza. Też mi się trafili tacy właściciele, a ja nie jestem studentką.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pytanie

+26 / -39

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

Jaka jest nazwa strony na FB? Zna ktoś? Z góry dzięki za odp.

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama