Azjaci uciekali z pędzącego pociągu

  Azjaci uciekali z pędzącego pociągu

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwaj Wietnamczycy próbowali uciec przed strażnikami granicznymi przez okno jadącego pociągu. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Skład pędził - jak podaje straż graniczna - z prędkością około 100 kilometrów na godzinę, a obcokrajowcy wisieli na zewnątrz.
  Pociąg pospieszny relacji Warszawa-Zgorzelec. Pogranicznicy z placówki w Kaliszu przechodzili korytarzami - jak niemal co dnia sprawdzali legalność pobytu cudzoziemców. Na widok mundurów dwóch Azjatów zaczęło uciekać z przedziału. Mężczyźni zamknęli się w toalecie. Gdy strażnicy graniczni wreszcie otworzyli drzwi, okazało się, że w środku nikogo nie ma. Otwarte było okienko. Okazało się, że Azjaci wiszą na zewnątrz. Pogranicznicy zaalarmowali maszynistę. Pociąg zatrzymano. Wtedy Azjaci zeskoczyli na ziemię i zaczęli uciekać. Zostali jednak ujęci.
  Pogranicznicy zawieźli ich na badanie do szpitala, a gdy okazało się, że nic im się nie stało - do jednostki. Wyszło na jaw, że mężczyźni pochodzą z Wietnamu, a w Polsce przebywają nielegalnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo