Niesłyszący będą mogli wezwać pomoc SMS-em

  Niesłyszący będą mogli wezwać pomoc SMS-em

  Anna Wyrwa-Sadowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Osoby niesłyszące z powiatu grodziskiego już niedługo będą mogły w razie potrzeby same skontaktować się ze służbami ratowniczymi. System powiadamiania SMS-ami do końca tego półrocza zamierza wdrożyć u siebie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku.
  Obecnie w powiecie grodziskim żadne służby ratownicze nie dysponują takim rozwiązaniem. W samym województwie także nie jest to zbyt powszechne. W regionie system powiadamiania przez SMS, mail lub faks ma pięć jednostek straży - w Koninie, Jarocinie, Wrześni, Kaliszu i Pleszewie. W policji w całym województwie taką możliwość mają komendy w Poznaniu i Kaliszu, dysponujące odpowiednią aplikacją. I chociaż osoby niesłyszące, jak powiedział nam nadkomisarz Romuald Piecuch z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, korzystają z tego sporadycznie, to ważne jest, że mają taką możliwość.

  W
  grodziskiej komendzie PSP system jest obecnie testowany. Służyć ma pomocą osobom niesłyszącym nie tylko gdy dojdzie do pożaru czy wypadku drogowego, ale i wtedy, gdy potrzebne będzie zawezwanie pomocy medycznej.
  - Na podstawie SMS-a, który pojawi się na ekranie komputera w naszej dyspozytorni, zajmiemy się wysłaniem odpowiednich służb - tłumaczy młodszy brygadier Wojciech Nolka, komendant powiatowy PSP w Grodzisku.

  Specjalny numer, na który niesłyszący będą mieli w razie zagrożenia słać powiadomienia, dostępny ma być tylko do ich wiadomości. Grodziska komenda PSP prosi zainteresowane osoby o zgłaszanie się w tej sprawie osobiście do komendy. Można to uczynić w godzinach od 8.00 do 15.00. W imieniu niesłyszących o szczegóły pytać mogą także ich rodziny bądź opiekunowie telefonicznie, pod numerem 061 44 48 711.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo