Poznań: Dzisiaj otwarcie zakładów radioterapii oraz medycyny...

  Poznań: Dzisiaj otwarcie zakładów radioterapii oraz medycyny nuklearnej

  IAR

  Aktualności

  Aktualizacja:

  Aktualności

  Chorzy na raka będą mieli łatwiejszy dostęp do radioterapii. W Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu nastąpi dziś uroczyste otwarcie nowego Zakładu Radioterapii oraz Medycyny Nuklearnej. Oba znajdują się w nowym budynku, który powstał za unijne środki. W uroczystości ma wziąć udział minister zdrowia Ewa Kopacz.
  W nowych zakładach będą działać trzy bunkry do radioterapii. W jednym z nich zostanie zamontowany pierwszy w Polsce akcelerator do tomoterapii. Urządzenie będzie służyć do terapii nowotworów. Pozwoli też na przeprowadzanie bezpośrednio przed napromieniowaniem symulacji leczenia.

  Po otwarciu nowych zakładów Wielkopolskie Centrum Onkologii będzie miało 8 aparatów do radioterapii i tym samym znajdzie się w czołówce krajowych ośrodków, jeśli chodzi o wyposażenie i możliwości leczenia.

  Szacuje się, że teraz rocznie z radioterapii będzie mogło korzystać w Poznaniu około dwóch tysięcy pacjentów. Poprawi się też dostępność do tego typu leczenia na terenie całej Wielkopolski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Błąd

  Emilio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

  "Szacuje się, że teraz rocznie z radioterapii będzie mogło korzystać w Poznaniu około dwóch tysięcy pacjentów."

  O około 2 tys. wzrośnie liczba pacjentów względem obecnej liczby i z pewnością...rozwiń całość

  "Szacuje się, że teraz rocznie z radioterapii będzie mogło korzystać w Poznaniu około dwóch tysięcy pacjentów."

  O około 2 tys. wzrośnie liczba pacjentów względem obecnej liczby i z pewnością będzie ich dużo więcej niż wymienione w tekście 2 tys. Dziennikarze powinni wykazywać się większą starannością, zwłaszcza gdy podają liczby.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo