Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konrad Szymański: Mam problem ze swoim dalszym zasiadaniem w PE

PEJ
Konrad Szymański ma kilka innych scenariuszy, poza ponownym kandydowaniem do PE.
Konrad Szymański ma kilka innych scenariuszy, poza ponownym kandydowaniem do PE. Archiwum
Poznański europoseł PiS Konrad Szymański podsumował cztery lata swojej działalności w Parlamencie Europejskim. Zapytany o start w przyszłorocznych wyborach do PE, odpowiedział, że ma problem z tym, iż przez 9 lat jest w tym samym miejscu. Rozważa różne scenariusze.

- Cztery ostatnie lata mojej pracy w Parlamencie Europejskim upłynęły pod znakiem polityki energetycznej, ochrony konkurencyjności polskiego, w tym wielkopolskiego, przemysłu oraz ochrony praw chrześcijan - mówił Konrad Szymański, europoseł PiS, podsumowując w środę na konferencji prasowej cztery lata kadencji w PE. - Przez te cztery lata podejmowałem działania w różnej skali, różnego kalibru.

Europoseł wymienił pięć najważniejszych spraw, którymi zajmował się w minionych latach w Parlamencie Europejskim. Przede wszystkim była to polityka energetyczna UE. Szymański podkreślał, że cały czas pracuje i zabiega o stworzenie wspólnych dla całej Europy warunków do rozwoju przemysłu, rynku energii i infrastruktury.

- Nie chodzi tylko o zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii, ale i złagodzenie skutków polityki klimatycznej, bo ona jest dziś zbyt droga nie tylko dla Polski, ale i całej Unii - mówił Konrad Szymański. - Przez te cztery lata udało się m.in. zapewnić Polsce pieniądze na projekty energetyczne. Sukcesem jest też wprowadzenie przepisów o bezpieczeństwie dostaw, które przewidują scenariusze antykryzysowe na wypadek, gdyby z jakichś powodów gaz przestał płynąć.

Wśród sukcesów europoseł wymieniał również porozumienie z przemysłem i prawie połową PE w sprawie ograniczania emisji dwutlenku węgla, co rodzi dotkliwe koszty. Jego zdaniem, dziś już nikt nie może powiedzieć, że Polska jest w tej sprawie w UE osamotniona. Szymański wskazał również na swoje działania w zakresie ochrony praw chrześcijan. PE przyjął kilka interwencji rezolucyjnych w kwestii prześladowania grup religijnych. Mówił także o swoich regionalnych działaniach, np. organizacji wystawy poświęconej wielkopolskim matematykom, którzy złamali szyfry Enigmy, pomocy finansowej dla zakładów H. Cegielskiego w Poznaniu i SEWS z Leszna i Rawicza.

Europoseł PiS pytany o swoją decyzję w sprawie startu w przyszłorocznych wyborach do PE, przyznał, że ma z tym pewien problem i poważnie się zastanawia.

- Nie ukrywam, że mam problem z przebywaniem w jednym miejscu przez dziewięć lat - mówił Szymański. - Mam kilka różnych innych scenariuszy, ale żadnej decyzji jeszcze nie podjąłem. Praca w Parlamencie Europejskim jest ciekawa, ma wiele plusów, ale pod wieloma względami jest to też irytujące miejsce. Z jednej strony zatem to ja muszę podjąć osobistą decyzje o swojej przyszłości, ale z drugiej, partia najpierw przygotuje swój program w sprawie europejskiego programu. Dopiero po nim przyjdzie czas na decyzje personalne.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski