Poznań: Najemcy chcą zasiadać w radzie nadzorczej PTBS

  Poznań: Najemcy chcą zasiadać w radzie nadzorczej PTBS

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy PTBS-u zbuntowali się przeciwko kolejnej podwyżce czynszów. Od maja stawka wzrasta do 11,98 złotych za mkw.
  Uważają, że to oni muszą płacić za złe zarządzanie spółką, choć na nic nie mają wpływu. Chcą to zmienić. W tym tygodniu swoje postulaty przekazali Mirosławowi Kruszyńskiemu, zastępcy prezydenta miasta. Domagają się m.in. dwóch miejsc w radzie nadzorczej PTBS-u.


  - Chcemy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w spółce - na co są wydawane pieniądze, czy spłacany jest kredyt. Chcemy wiedzieć, jakie są potrzeby remontowe - wyjaśnia Dariusz Ludwiczak, koordynator Nieformalnego Stowarzyszenia Lokatorów PTBS-u.


  Zwolennikiem takiego rozwiązania jest także Michał Grześ, przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej, która dzisiaj zajmie się sytuacją w tbs-ach.
  - To słuszny postulat - uważa M. Grześ. - Będę namawiał do tego prezydenta. To kolejny krok w kierunku odpolitycznienia tbs-ów.

  - Jestem za - deklaruje Arkadiusz Staszica, wiceprezes PTBS-u. - To dobry pomysł, by wciągnąć najemców w sprawy spółki.

  Beata Kocięcka, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Poznania podkreśla, że przepisy nie dają lokatorom tbs-ów takich uprawnień.

  - Ale jest to możliwe do zrealizowania - zaznacza B. Kocięcka. - Zależy to od dobrej woli wspólników. Oni mogą podjąć taką decyzję - wskazuje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo