W Rytmie Ulicy

  W Rytmie Ulicy

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ponad 500 uczestników, finaliści polskiej edycji telewizyjnego programu You Can Dance oraz Marty Kudelka. Tegoroczna edycja turnieju tańca Rytm Ulicy, który już na stałe związał się z Piłą, zapowiada się niezwykle ciekawie.
  Zanim jeszcze "Bizon", czyli Sławomir Wegner, zajął się organizacją Rytmu Ulicy w Pile, marzył o zorganizowaniu turnieju tańca. Swoją wizję zrealizował sześć lat temu. Ale na tym nie poprzestał.
  - Przez wiele lat chciałem sprowadzić do Piły Marty'ego Kudelkę. To było moje kolejne marzenie - mówi. - W tym roku udało mi się je zrealizować. Z jednej strony ogromnie się z tego cieszę. Z drugiej zdaję sobie sprawę, że postawiłem poprzeczkę bardzo wysoko i nie wiem, jak będę mógł przebić to w przyszłym - żartuje "Bizon".


  Zaprosić do Piły choreografa tańca znanego na całym świecie (m.in. ze współpracy z gwiazdami muzyki pop: Justin Timberlake, Janet Jackson i 'N Sync), nie było łatwo. Ale się udało. Najpierw polowanie na managera podczas wizyty w Polsce, a później już konkretna oferta udziału w Rytmie.
  - Marty zgodził się chętnie. Musieliśmy jednak przesunąć termin turnieju, by się do niego dostosować - wyjaśnia Sławomir Wegner. - Było jednak warto - dodaje.
  Przede wszystkim dlatego, że ciągnąca się za Kudelką sława przyciągnęła do Piły olbrzymią liczbę uczestników turnieju. Również wśród nich zobaczyć będzie można twarze znane z telewizji. Swój przyjazd do Piły zapowiedzieli finaliści polskich edycji programu You Can Dance. Kto wystąpi podczas tegorocznej edycji Rytmu Ulicy?
  - Roofi oraz Mrozek, który zajął trzecie miejsce w ostatniej edycji programu. Będzie Wiola i Gała z pierwszej edycji - wymienia "Bizon".
  Spodziewający się sporej liczby widzów organizatorzy przygotowali w klubie Browar trzy telebimy, które pozwolą oglądać zmagania tancerzy również tym, którzy nie znajdą dla siebie miejsca w głównej sali klubu.

  Po pierwszym dniu turnieju tradycyjnie już odbędzie się, zamknięte dla uczestników Rytmu, afterparty. Dodatkową atrakcją będzie konkurs beatboxu, na którym prawdopodobnie pojawi się dobrze znany, stały bywalec imprezy Blady Kris.
  Tancerzy z całej Polski do Piły z pewnością nie przyciągają jedynie profesjonalni jurorzy, ale również nagrody. W tym roku ich pula wynosi 25 tysięcy złotych. Dwie najbardziej charakterystyczne z nich to z pewnością Puchar Bizona i Prezydenta Piły, o który rywalizują formacje taneczne oraz unikatowa, wykonana z brązu statuetka Rytm Ulicy Piła 2009. Ta ostatnia o tyle jest szczególna, że do tej pory ma ją dopiero pięć osób w Polsce. Zaprojektowana została specjalnie na pilski turniej.

  Rytm Ulicy startuje w sobotę o godz. 11. w pilskim klubie Browar (ul. Bydgoska 35). Eliminacje również w niedzielę od godz. 10. Finały o godz. 16.20.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo