Kajakarstwo. Pierwsze medale młodych Polaków na Malcie

Leszek Gracz
Na mistrzostwach Europy juniorów i młodzieży do 23 lat w kajakarstwie polska ekipa zdobyła na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu pierwsze medale. Tytuł mistrzowski w kategorii młodzieżowej na dystansie 1000 m wywalczył duet kajakarzy Paweł Szandrach i Rafał Rosolski.

Na mistrzostwach Europy juniorów i młodzieży do 23 lat w kajakarstwie polska ekipa zdobyła na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu pierwsze medale. Tytuł mistrzowski w kategorii młodzieżowej na dystansie 1000 m wywalczył duet kajakarzy Paweł Szandrach i Rafał Rosolski. Płynący po nich kanadyjkarze w osadzie C-2 poznaniak Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński byli niewiele gorsi zajmując drugie miejsce. Przegrali tylko z Ukraińcami Jurijem Vandiukiem i Andrijem Rybaczokiem. W porannych wyścigach juniorek brązowe medal zdobył duet kajakarek Paulina Noga z Pauliną Paszek ustępując pierwszeństwa osadom rumuńskiej i węgierskiej.