Cegielski ma już projekt nowej pumy

  Cegielski ma już projekt nowej pumy

  Andrzej Rembowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Fabryka Pojazdów Szynowych, spółka-córka zakładów Hipolit Cegielski Poznań, opracowała projekt w pełni niskopodłogowego tramwaju. Ma on zastąpić model pumy, który tylko w 2/3 miał niską podłogę.
  - Projekt jest już gotowy. Możemy podjąć się produkcji nowych tramwajów zaraz po wygraniu przetargu - deklaruje Piotr Szafran, prezes FPS.

  Przedstawiciele fabryki liczą, że dzięki temu spółce uda się wygrać warty 500 mln zł przetarg na 40 tramwajów dla poznańskiego MPK. Miejski przewoźnik zakupi bowiem pojazdy w całości niskopodłogowe. A to oznacza, że FPS, oferując pumę, nie miało żadnych szans na zdobycie zamówienia.

  Tramwaj w całości niskopodłogowy to jednak niejedyny warunek zamawiającego. MPK Poznań oczekuje również, że wykonawcy, którzy zgłosili się do przetargu, wykażą się sprzedażą minimum 10 tramwajów w ostatnich 3 latach. Tego warunku FPS nie spełnia.

  - Gdyby wszyscy stawiali takie warunki, to katalog producentów tramwajów byłby dożywotnio zamknięty - mówi Piotr Szafran, dodając, że jeżeli oferta Cegielskiego zostanie odrzucona, to firma złoży protest.

  Jeżeli fabryka należąca do Cegielskiego wygra przetarg, to zwiększy zatrudnienie z 470 do ok. 900 osób. Poza Poznaniem do zamówienia tramwajów przymierzają się także: Wrocław i Warszawa. FPS chce tam także wystartować z nową pumą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Projekt nowej pumy

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Pięknie, to teraz prosimy zbudować prototyp i go przetestować przez 2 lata. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi prototypu który jest tylko na papierze. Chciaż, politycy czasem czynią cuda i to nie...rozwiń całość

  Pięknie, to teraz prosimy zbudować prototyp i go przetestować przez 2 lata. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi prototypu który jest tylko na papierze. Chciaż, politycy czasem czynią cuda i to nie tylko w PL.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo