Ostrovia druga, Pyra bez medalu

Marek Lubawiński
Koszykarzom Pyry Poznań oraz  trenerowi Przemysławowi Szurkowi nie udało się zdobyć medalu w Sopocie
Koszykarzom Pyry Poznań oraz trenerowi Przemysławowi Szurkowi nie udało się zdobyć medalu w Sopocie Fot. Waldemar Wylegalski
W miniony weekend zakończyła się rywalizacja o mistrzostwo Polski juniorów starszych piłkarzy ręcznych i koszykarzy. Ci pierwsi swoje boje toczyli w Ostrowie Wielkopolskim, natomiast drudzy w Sopocie.

W obu dyscyplinach Wielkopolanie odgrywali czołowe role, ale najlepiej spisali się szczypiorniści Ostrovii, którzy zdobyli srebrny medal. Koszykarze Młodzieżowego Klubu Koszykówki Pyra uplasowali się na piątym miejscu, niewiele jednak brakowało, by znaleźli się w strefie medalowej.
W finale turnieju rozgrywanego w Ostrowie gospodarze ulegli faworyzowanej Wiśle Płock 27:34.

Drużyna z Płocka prowadziła od początku spotkania, w 15. minucie było już 12:6, a do przerwy Wisła wygrywała 21:11. Pierwszoplanową rolę w zespole gości odgrywał Kamil Mokrzki, który nawiasem mówiąc, został królem strzelców zawodów z 43 bramkami. Brązowy medal wywalczyły Azoty Puławy, które pokonały Focus Park Kiper Piotrów Trybunalski 33:25.
Najwszechstronniejszym zawodnikiem zawodów uznano Michała Bałwasa (Ostrovia), najlepszym bramkarzem Jarosława Płócienniczaka (Wolszty-niak), a najlepszym zawodnikiem na prawym rozegraniu Krzysztofa Łyżwę (Ostrovia)

Koszykarze Pyry liczyli, że w Sopocie zdobędą jeden z medali. Jednak wielką szansę zmarnowali w ostatnim pojedynku grupowym, kiedy to ulegli Polonii Warszawa 57:60, choć po trzech kwartach prowadzili pięcioma punktami. Ostatecznie poznaniacy zajęli piąte miejsce, pokonując Śląsk Wrocław 71:67. W finale Polonia 2011 Warszawa pokonała Polonię Warszawa 81:74, a w meczu o trzecie miejsce Legia Warszawa wygrała z Asseco Prokomem Sopot 67:61.