Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Szpital MSW w Poznaniu z nową Kliniką Neurologii [ZDJĘCIA]

Szpital MSW w Poznaniu z nową Kliniką Neurologii [ZDJĘCIA]

Marta Żbikowska

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Szpital MSW w Poznaniu z nową Kliniką Neurologii
1/7
przejdź do galerii

Szpital MSW w Poznaniu z nową Kliniką Neurologii ©Łukasz Gdak

Druga część wyremontowanego oddziału neurologii w Szpitalu MSW w Poznaniu została w poniedziałek uroczyście oddana do użytku.
1,5 miliona złotych kosztowało wyremontowanie IX piętra Szpitala MSW w Poznaniu, na którym mieści się Klinika Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

- To kwota, którą co roku wydajemy na podobne inwestycje, bo tyle mniej więcej kosztuje wyremontowanie standardowego oddziału - tłumaczy Przemysław Daroszewski, dyrektor naczelny Szpitala MSW w Poznaniu. - Część pieniędzy wykładamy ze środków własnych, a część pochodzi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, któremu podlegamy.


Nowo wyremontowany oddział to miejsca dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, zapaleniami mózgu, guzami, padaczką, otępieniem. Chorzy po udarach trafiają na VIII piętro, gdzie znajduje się druga część oddziału, wyremontowana w poprzednim roku. Cała klinika to 42 nowoczesne miejsca dla pacjentów.

W Klinice Neurologii UMP w Szpitalu MSW leczy się ok. 500 pacjentów rocznie
- Jesteśmy największym ośrodkiem w Polsce leczącym chorych ze stwardnieniem rozsianym najnowocześniejszymi lekami pierwszej linii - mówi prof. Radosław Kaźmierski, kierownik kliniki. - Dzięki modernizacji oddziału poprawił się komfort leczenia. W niektórych salach i na korytarzu zamontowano monitoring, co jest szczególnie istotne w przypadku pacjentów z zaburzeniami świadomości. Zamontowano przyjazne dla oczu światło ledowe, mamy łazienki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, a część naszych pacjentów to osoby w ciężkim stanie, niesamodzielne.Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo