Kryzysowa narzeczona - PRL w oczach muzycznych maniaków

  Kryzysowa narzeczona - PRL w oczach muzycznych maniaków

  Zdjęcie autora materiału

  Kamilla Placko-Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Był najbardziej wziętym tekściarzem lat osiemdziesiątych. O jego względy zabiegały kapele rockowe i wokaliści, bo wiadomo było, że jak Mogiel napisze, to będzie przebój. Autor tekstów największych hitów Lady Pank, Budki Suflera czy Izabeli Trojanowskiej właśnie debiutuje jako pisarz.
  Kryzysowa narzeczona - PRL w oczach muzycznych maniaków
  W księgarniach jest już autobiograficzna opowieść „Kryzysowa narzeczona”.
  Książka – do przeczytania w jeden dzień lub noc, bo trudno się od niej oderwać. Podobna do tekstów piosenek Andrzeja Mogielnickiego – błyskotliwa, napisana żywym językiem. Szczególnie zainteresuje tych, którzy pamiętają lata sześćdziesiąte, siedemdziesiąte i osiemdziesiąte.

  Opowieść, miejscami nostalgiczna o życiu muzycznych maniaków w stolicy w czasach PRL-u, dzieje się na tle powstających w świecie przebojów znanych z Radia Luxemburg i ze zdobywanych na czarnym rynku płyt, rewolucyjnych wynalazków jak płyta kompaktowa czy DVD.

  Zdążyli się nią już zachwycić zbliżeni wiekowo dziennikarze muzyczni Marek Niedźwiecki i Roman Rogowiecki, i pewnie wielu czytelników podzieli ich entuzjazm.

  Gorzej może być z czytelniczkami, bo rażą szowinistyczne fragmenty. Raczej żadna z nas nie chce być „polędwiczką”, nawet smakowitą. Pojawiają się nie tylko w młodzieńczych wspomnieniach. Całkiem już dorosły, rozwiedziony autor zastanawia się nad kobiecym instynktem. Jak te nietoperze, wyczuwamy samotnego faceta i rzecz jasna radary pchają nas wprost w jego objęcia...

  Kryzysowa narzeczona
  Andrzej Mogielnicki
  Wydawnictwo Szelest
  cena: 24,99 zł

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo