Czy coś złego zdarzyło się w naszej telewizji?

  Czy coś złego zdarzyło się w naszej telewizji?

  Łukasz Cieśla, Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nepotyzm i faworyzowanie niektórych pracowników - takie zarzuty pojawiają się pod adresem byłego kierownictwa poznańskiej telewizji. Sformułowano je w anonimowym liście, który dotarł do mediów, w tym do redakcji "Polski Głosu Wielkopolskiego".
  - Nie mogę się wypowiadać na ten temat. Uchwała zarządu naszej firmy nie zezwala na komentowanie mi informacji dotyczących TVP - mówi Krzysztof Szmajs. W poznańskiej telewizji jest zastępcą dyrektora do spraw programowych.

  Szmajs odesłał nas do rzecznika prasowego. Nie udało nam się z nim skontaktować.
  Zarzuty opisane w anonimie dotyczą przede wszystkim spraw finansowych i wypłat dla pracowników. Jeden z realizatorów światła miał zarabiać nawet 50 tysięcy złotych miesięcznie. Część prac wykonywał ponoć pod szyldem własnej firmy. Inny przykład rzekomej rozrzutności: jedna z osób dostała ponoć od TVP 800 tysięcy złotych za wypożyczanie sprzętu oświetleniowego.

  - W czasie, gdy "elita" zarabiała krocie, ścięto stawki dla dziennikarzy, wydawców, montażystów i operatorów kamer. To spowodowało protest załogi Teleskopu - piszą autorzy anonimu.

  Kolejne zarzuty dotyczą Agaty Ławniczak. To szefowa redakcji regionalnej. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Po niedawnej zmianie kierownictwa w poznańskiej telewizji jest wymieniana w gronie tych osób, które stracą dotychczasowe stanowiska.

  Agata Ławniczak, pytana o zarzuty zawarte w anonimie, zapowiada, że ich kolportowanie zakończy się skierowaniem pozwu do sądu.

  - Anonim zawiera nieprawdę. Nie mam zamiaru komentować jego treści - powiedziała nam Agata Ławniczak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo