Zabił na pasach, ale zasłużył na łaskę sądu

  Zabił na pasach, ale zasłużył na łaskę sądu

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  15 listopada ok. godz. 22 na przejściu dla pieszych na ul. Dąbrowskiego w Lesznie volkswagen golf uderzył w pieszego. 61-letni Józef K. zmarł w szpitalu.
  Jakub J. ma niespełna 21 lat i prawo jazdy zaledwie od ośmiu miesięcy. Jechał z dwoma kolegami do domu. Przez kilkaset metrów jechali za hyundayem, ale tuż przed przejściem Jakub postanowił wyprzedzić auto. Nie widział, że na pasy wchodzi pieszy.

  - Nie umiem wytłumaczyć dlaczego zacząłem manewr w takim miejscu. Wiedziałem, że są tam przejścia - zeznawał w sądzie. - Nagle uderzyłem w człowieka. W ogóle nie hamowałem, bo to stało się tak nagle.

  Potem ojciec powiedział mi, że ten mężczyzna umarł. Jestem załamany.
  Sąd Rejonowy w Lesznie skazał chłopaka na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, wydał 10 - letni zakaz prowadzenia pojazdów i obciążył go grzywną wysokości 3 tys. zł. Sędzia Zygmunt Przytulski uzasadniał wyrok tym,że Jakub J. nie jest zdemoralizowany i ma nieposzlakowaną opinię. Zasłużył w oczach sądu na łaskę warunkowego zawieszenia kary.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo