Kalisz: Policja będzie uczyła kobiety obrony przed bandytami...

  Kalisz: Policja będzie uczyła kobiety obrony przed bandytami

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kaliska policja będzie uczyła kobiety jak obronić się przed bandziorami. W ramach akcji pod hasłem ,,Bezpieczna kobieta’’, jej uczestniczki poznają miedzy innymi jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo, jak się zachować w sytuacji zagrożenia.
  Uczestniczki kursu będą mogły sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z samoobrony. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

  - Szkolenie adresowane jest do kobiet, które chcą podnieść swoją sprawność fizyczną, a przez to zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa. W trakcie szkoleniae zorganizowane będą zajęcia w formie wykładów, między innymi z zakresu prewencji kryminalnej i profilaktyki kryminalistycznej. Jednym z elementów szkolenia będą także ćwiczenia praktyczne, w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej.

  Kolejnym etapem szkolenia będą zajęcia praktyczne w zakresie podstaw technik samoobrony. Zajęcia te odbywać się będą w sali gimnastycznej - tłumaczy Bożena Majewska z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Uczestniczki szkolenia będą ćwiczyć pod okiem instruktorów techniki obezwładniania oraz możliwości wykorzystania różnego rodzaju przedmiotów do obrony przed atakiem napastnika.

  Szkolenia mają się rozpocząć 15 kwietnia. Panie, które chcą w nim wziąć udział mogą już teraz zgłaszać się telefonicznie pod numerem 062 76 55 460 do sekretariatu Sekcji Prewencji KMP w Kaliszu. Zgłoszenia przyjmuje pani Aneta Łyczak. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 10 kwietnia.
  Patronat nad akcją ,,Bezpieczna kobieta’’ objęli starosta powiatu kaliskiego, prezydent Kalisza i komendant miejski policji w Kaliszu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo