Szkoła za ponad 5 milionów euro

  Szkoła za ponad 5 milionów euro

  Elżbieta Sobańska, Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Szkoła podstawowa z gimnazjum i pełnowymiarową salą gimnastyczną, która powstanie na Strzeszynie może zostać wybudowana przez zagraniczne firmy. A to dlatego, że koszt budowy jest tak duży - przekracza 5 mln euro - że oferta o przetargu musiała zostać zamieszczona w biuletynie europejskim. Oferty można składać do 7 kwietnia.
  - Na razie nie ma jeszcze żadnej oferty, zaczną zapewne wpływać dopiero przed końcem terminu - mówi Henryk Słomiński z Biura Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta Poznania. - Jednak jest mało prawdopodobne, aby zgłosili się oferenci z zagranicy.

  Inwestycja może nie okazać się łakomym kąskiem także dla krajowych wykonawców. Wniesienie wadium, jako warunku udziału w postępowaniu, to suma aż 385 tysięcy złotych. W czasach kryzysu może to przekraczać możliwości wielu firm.

  - Liczymy, że wykonawca znajdzie się bez większych kłopotów i szkoła powstanie. Na parterze budynku chcielibyśmy utworzyć przedszkole, zanim wybudujemy to przy ulicy Wergiliusza - mówi Grażyna Lisiecka, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo