Ekolodzy donieśli na Tuska do Brukseli

  Ekolodzy donieśli na Tuska do Brukseli

  TR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nikt w Warszawie nie odpowiedział na ich list, więc złożyli skargę do Parlamentu Europejskiego na rząd i władze administracyjne RP. Komisja Petycji uznała ich skargę za zasadną.
  Mowa o ekologach ze Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy w maju ub.r. wystosowali do premiera Donalda Tuska list otwarty z prośbą o podjęcie kroków zaradczych mających na celu zapobieżenie katastrofie ekologicznej, która ich zdaniem, zagraża powiatowi pilskiemu.

  - Zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego oczekiwaliśmy odpowiedzi o sposobie i terminie załatwienia naszej sprawy - mówi Irena Sienkiewicz, prezes SEPZN. - Żadnej odpowiedzi nie było.

  Komisja Petycji zwróciła się już do Komisji Europejskiej o przeprowadzenie wstępnego dochodzenia, co może doprowadzić do wszczęcia postępowania przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo