Menu Region

Ustawa śmieciowa: Nie zdążysz z deklaracją śmieciową na...

Ustawa śmieciowa: Nie zdążysz z deklaracją śmieciową na czas? Kary nie będzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Bogna Kisiel

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Ustawa śmieciowa: Nie zdążysz z deklaracją śmieciową na czas? Kary nie będzie Ustawa śmieciowa: Nie zdążysz z deklaracją śmieciową na czas? Kary nie będzie

(© Tomasz Bolt/Polskapresse)

W poniedziałek upływa termin składania deklaracji o wysokości opłat za wywóz śmieci. Z szacunków Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" wynika, że na razie zrobiła to jedna czwarta zobowiązanych do tego osób.
- Ale jest to trudne do określenia, gdyż deklaracje wciąż napływają, także przez pocztę, internet, przyjmowane są w delegaturach w gminach - tłumaczy Walerian Ignasiak z ZM GOAP. - Tylko w Biurze Obsługi Klienta w Poznaniu przyjęto do tej pory ponad 20 tys. deklaracji.

Składają je także zarządcy mieszkań spółdzielczych, komunalnych i wspólnot mieszkaniowych.

Wypełnione deklaracje należy złożyć w jednej z dziesięciu delegatur ZM GOAP, funkcjonujących na terenie gmin (najczęściej mieszczą się one w urzędach gmin) albo przesłać na adres Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej"; ul.
Św. Michała 43, 61-119 Poznań. W Poznaniu przyjmuje je także Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. 3 Maja 46 (czynny poniedziałek-piątek w godz. 7.30-15.30) oraz Biuro Obsługi Klienta przy ul. Św. Michała 43 (czynne w soboty w godz. 9-14 oraz poniedziałek-piątek w godz. 7.30-17).

Uwaga, warto pamiętać, że część osób, składających deklaracje on-line musi dostarczyć oryginał wypełnionego formularza do ZM GOAP.

- Nie muszą tego robić osoby, dysponujące podpisem elektronicznym lub zarejestrowane na platformie e-PUAP - wyjaśnia W. Ignasiak. - Natomiast w przypadku wypełnienia jedynie formularza on-line należy go wydrukować i po podpisaniu dostarczyć do związku. Jest to konieczne, gdyż przepisy wymagają własnoręcznego podpisu składającego deklarację.

1 »
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Obywatel - śmieć !!!

+6 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

outlaw (gość)  •

Obywatelu jesteś śmieciem. Trzeba Cię zutylizować, a na początku ukarać. Tak by władza była syta, a ludzie żyli biedniej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

PAŃSTWO ZNOWU SZYKANUJE OBYWATELI

+20 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krzysztof Kornatowicz (gość)  •

CO TO ZA BEZCZELNOŚĆ TYCH NOWYCH " WŁAŚCICIELI POLSKI " , KTÓRYM TAK ŁATWO WPROWADZAĆ JAKIEŚ WYSOKIE KARY , ZA BYLE PIERDÓŁKĘ , W STOSUNKU DO OBYWATELA ???!!! " JAK NIE ZDĄŻĄ , TO CZEKA ICH WYSOKA KARA , NAWET DO 3000zł ". CO TO JEST ? CO TO ZA SYSTEM , W KTÓRYM URZĘDASY TERRORYZUJĄ NARÓD NA DROGACH ( FOTORADARY ) , W SKARBÓWKACH ( SPÓŹNIENIE Z PITem ) , NA ŚMIECIACH ?! DLACZEGO NIE MAJĄ TAKIEGO ZAPAŁU DO KARANIA ZAWODOWYCH PRZESTĘPCÓW I POLITYKÓW , KTÓRZY OKRADAJĄ CAŁE SPOŁECZEŃSTWO ? CAŁY CZAS TU W POLSCE DOMINUJE JAKIEŚ STRASZONKO . CO TO JEST , DO CHOLERY ?!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kamorra uwłaszcza się na śmieciach.

+27 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wsw (gość)  •

Poznań od dawna selekcjonuje odpady. Każdy wolny człowiek ma prawo wybierać usługodawcę. Jest konkurencja na rynku usług. Kamorra ubezwłasnowolnić chce ludzi. "Władza" wybierze ciemnemu ludowi kto usługę może wykonać, a lud zapłaci sowicie "władzy". Skandal. Platforma Obłudy i wszystko jasne.

skomentuj

do wsw

+7 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KTS (gość)  •

ratujemy kolebkę z Gdańska czy nie ratujemy? bardzo pilnie potrzebuje kasiory stan zdrowia bardzo ciężki

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dam

+12 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

44 (gość)  •

Na Pavulon i grabarza

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie dziwię się że tak mało złożonych deklaracji

+28 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Maria (gość)  •

WCZORAJ !!! czyli 30 maja dowiedziałam się PRZYPADKOWO (od znajomych), że należy złożyc jakąś deklarację śmieciową.

To po prostu skandal! O takiej rewolucji w wywozie śmieci należało powiadomic wszystkich właścicieli budynków pocztą lub przez posłańca !!!

skomentuj

do Maria

+10 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KTS (gość)  •

Marysia a słyszałaś że kolebka z Gdańska jest śmiertelnie chora i trzeba zrobić zrzutkę by ratować kochaną przez społeczeństwo kolebkę. Marysia dasz kasiory na ratowanie kolebki? tylko pamiętaj niech to będzie konkretna kwota.

odpowiedzi (0)

skomentuj