Piłka ręczna: Grunwald Poznań rozgromił Warszawiankę i zostaje w pierwszej lidze

Piłkarze ręczni Grunwaldu Poznań wygrali rewanżowy mecz barażowy z Warszawianką Warszawa 34:22 (18:15), z nawiązką odrabiając pięciobramkową stratę z pierwszego spotkania w stolicy przegranego 24:29. Tym samym poznaniacy w następnym sezonie nadal występować będą w pierwszej lidze.

Rewanżowe spotkanie tylko na początku nie układało się po myśli szczypiornistów Grunwaldu, bowiem w 10. minucie to goście prowadzili 6:4 i ich przewaga w dwumeczu wynosiła w tym momencie już siedem bramek. Wojskowi jednak szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie systematycznie powiększali przewagę.

Do przerwy Grunwald prowadził różnicą trzech goli, a po zmianie stron wyższość podopiecznych trenera Rafała Walczaka nie podlegała już dyskusji. Wygrana różnicą dwunastu bramek nie pozostawia wątpliwości, która z drużyn była lepsza, i która zasłużyła na miejsce w gronie pierwszoligowców.

- W naszej sytuacji to spory sukces. Rywale trzymali się do 20. minuty. Później wyższość naszego zespołu była wyraźna. Świetnie spisywał się w bramce Radosław Gebler, bardzo dobrze graliśmy w defensywie. To była podstawa sukcesu. W ataku nie do zatrzymania dla przeciwników byli Jakub Przybylski i Ireneusz Żak - powiedział kierownik drużyny Grunwaldu Krzysztof Brzeziński.

W następnym sezonie Wielkopolska będzie miała na zapleczu PGNiG Surerligi mężczyzn siedmiu przedstawicieli: Grunwald Poznań, Real Astromal Leszno, Wolsztyniaka Wolsztyn, Nielbę Wągrowiec, Ostrovię Ostów Wielkopolski, MKS Kalisz oraz beniaminka MKS Poznań.

Grunwald Poznań - Warszawianka Warszawa 34:22 (18:15)