Poznań: Syndyk wziął pół miliona łapówki?

  Poznań: Syndyk wziął pół miliona łapówki?

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dziś przed poznańskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces byłego syndyka zielonogórskiego Zastalu, kiedyś największego producenta i eksportera wagonów towarowych w Polsce.
  Sąd ogłosił upadłość zakładów w grudniu 2002 roku, a syndykiem został Andrzej B. Wiosną 2003 roku sprzedał upadły Wagon za przeszło 5 milionów złotych Andrzejowi Ś., właścicielowi firmy, która rok wcześniej kupiła Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Opolu. Pierwsze sygnały, że cena była zbyt niska, pojawiły się po sprzedaży. Minister sprawiedliwości polecił wówczas prokuraturze wyjaśnienie sprawy, a syndyk Andrzej B. zapewniał, iż cieszy go to, że oczyści się tym sposobem z zarzutów. Tak się nie stało. Wczoraj prokurator postawił mu zarzut nie dopełnienia obowiązków syndyka i... wzięcie półmilionowej łapówki. Miał mu ją wręczyć przedsiębiorca Andrzej Ś., drugi oskarżony w sprawie - za pośrednictwem trzeciego oskarżonego Roberta S. Syndyk i biznesmen nie przyznali się do winy. Według prokuratury Zastal był wart 11 milionów, a jego cena rynkowa mogła sięgnąć 14 milionów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo