Paweł Łukaszewski odebrał Nagrodę im. Jerzego Kurczewskiego

  Paweł Łukaszewski odebrał Nagrodę im. Jerzego Kurczewskiego

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Alina Kurczewska wita gości koncertu
  1/6
  przejdź do galerii

  Alina Kurczewska wita gości koncertu ©Maciej Urbanowski

  Podczas gali chóralnej jaka w sobotę wieczorem odbyła się w poznańskiej Auli UAM światowej sławy kompozytor Paweł Łukaszewski odebrał Nagrodę im. Jerzego Kurczewskiego
  Muzyka dawna i współczesna rozbrzmiewała w sobotę w poznańskiej Auli UAM podczas gali chóralnej, której wykonawcami byli Poznański Chór Chłopięcy pod batutą Jacka Sykulskiego oraz organista Sławomir Kamiński. Licznie zgromadzona publiczność słuchała m.in. kompozycji Wacława z Szamotuł, Mikołaja Zieleńskiego, Jacka Sykulskiego i Pawła Łukaszewskiego, bo to on był głównym bohaterem wieczoru. Odbierał bowiem Nagrodę im.
  Jerzego Kurczewskiego, jedyne takie wyróżnienie w Polsce przyznawane ludziom związanym z chóralistyką. Wręczyli mu je przewodniczący kapituły nagrody prof. Krzysztof Meyer oraz córka Jerzego Kurczewskiego Alina Kurczewska.
  Paweł Łukaszewski jest światowej sławy polskim kompozytorem, ale i dyrygentem oraz pedagogiem. Jego utwory są wykonywane m.in. przez tak znaczące zespoły jak The Kings Singers, The Holst Singers, BBC Singers czy Trinity College Choir. Dziękując Paweł Łukaszewski powiedział, że ceni tę nagrodę sobie szczególnie dlatego, że przyznają ją ludzie związani z chóralistyką.
  Nagroda im. Jerzego Kurczewskiego przyznawana jest od roku 1999. Wśród jej laureatów są m.in. Henryk Mikołaj Górecki, Jan Łukaszewski czy Violetta Bielecka. Kolejnego laureata poznamy już w środę.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo